Didžiausia pasaulio farmacijos bendrovė „Pfizer“ trečiadienį pripažino JAV vyriausybės jai pateiktus kriminalinius kaltinimus ir dėl trylikos jos netinkamai pardavinėtų vaistų sumokės 2,3 milijardus dolerių baudų ir kompensacijų.

Vien tik bauda sudaro 1,3 milijardus dolerių ir yra visų didžiausia bauda, skirta JAV farmacijos bendrovei, praneša „Reuters“.

JAV vyriausybė itin didelę baudą skyrė, kadangi „Pfizer“ pakartotinai nusižengė, brukte brukdama vaistus gydytojams ir pacientams ne pagal jų paskirtį.

„Pfizer“ dar 2004 metais gavo 430 milijonų dolerių baudą dėl nederamos pardavimo praktikos, ir nuo tada jos veiklą tyrė JAV valdžia.

JAV teisingumo departamentas nustatė, kad „Pfizer“ bendrovė vaistą „Bextra“ pardavinėjo kaip medikamentą nuo stipraus skausmo ir kitų nepatvirtintų indikacijų, o jos marketingo atstovai siūlė jį tiesiogiai gydytojams, nors net rekomenduojamos šio vaisto dozės nebuvo patvirtintos.

Pasak pranešimo, parduodama šį vaistą, bendrovė taip pat pasitelkė patarėjų tarybas, konsultantų susitikimus, o gydytojams atsilygindavo kelionėmis į prabangius kurortus, taip pat vartojo klaidinančius teiginius apie vaisto saugumą ir efektyvumą.  

Bendrovei taip pat skirta 1 milijardas dolerių bauda pagal civilinius ieškinius dėl JAV maisto ir administracijos nepatvirtintų vaistų pardavinėjimo ir užmokesčio gydytojams.  

Teisingumo departamento atstovai sako, kad kova su apgavystėmis sveikatos apsaugos srityje yra vienas prioritetų, prezidentui Barackui Obamai siekiant įgyvendinti sveikatos apsaugos sistemos reformą.

REKLAMA

Sandra Jordan, buvusi federalinė prokurorė, sako, kad jei „Pfizer“ būtų užginčijusi vyriausybės skirtą baudą teisme ir būtų pralaimėjusi, o teisėjas dar būtų paskelbęs ir kriminalinį nuosprendį, tai būtų reiškę „Pfizer“ kaip verslo struktūros mirtį.


Rašyti komentarą...
c
ciu
2009-09-03 14:40:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
nedidele bauda, pagalvojus, kokius pelnus ta vaistu gamintoja gavo is netinkamos prekybos vaistais.
Atsakyti
0

t
t
2009-09-04 07:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va cia tai biznis
Atsakyti
0

R
Rengler
2009-09-04 19:53:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na įdomu kiek jie uždirbo iš tų niekam tikusių vaistų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų