REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Euroradijo muzikos savaitės koncertas

Š.m. spalio 1 d., 19 val., Šv. Ignoto bažnyčioje (šv. Ignoto g. 6) pristatomas „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projekto - Euroradijo muzikos savaitė - koncertas „Karalaičio Vladislovo kelionė į Romą“. Karališkosios svitos muzikiniai įspūdžiai patirti keliaujant po Europos didikų dvarus 1624 – 1625 m.

REKLAMA
REKLAMA

Dalyvauja: choras ir konsortas „Brevis“. Projekto meno vadovas - Darius Stabinskas, choro vadovas - Gintautas Venislovas. Projekte dalyvauja senosios muzikos atlikėjai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Šveicarijos, Italijos ir Lietuvos.



Įėjimas nemokamas.

REKLAMA

1624 metais karalaitis Vladislovas Vaza, būsimasis karalius ir didysis kunigaikštis (Lenkijos ir Lietuvos valdovu jis taps tik 1632-aisiais, mirus tėvui Zigmantui Vazai), išsirengė kelionei į Romą. Jo tikslas buvo pakeliui aplankyti Europos dvarus, susipažinti su meno ir muzikos naujovėmis, pasidairyti muzikantų garsiajai Vazų kapelai. Per šią metus trukusią kelionę karalaitis su savo svita patyrė puikių įspūdžių, klausėsi koncertų, stebėjo naujus operos pastatymus, mezgė ryšius su garsiausiais to meto Europos muzikantais ir kompozitoriais.

REKLAMA
REKLAMA

Pasibaigus viešnagei, užsimezgusios pažintys su italų muzikais nenutrūko, kai kurie jų buvo pakviesti į Lietuvos ir Lenkijos valdovų rūmų kapelą, vieną garsiausių Europoje. Su Vazomis taip pat susijęs ir barokinio muzikos teatro atsiradimas Lietuvoje. Sukurtas Vilniaus Žemutinės pilies teatras ir jame pradėtos statyti dramma per musica – tai minėtosios karalaičio Vladislovo kelionės į Italiją rezultatas.

Šio koncerto programa – ne tikslių įvykių, susijusių su karalaičio muzikiniais patyrimais kelionėje, atkūrimas, bet savotiška koncertų rengėjų vizija, kaip galėjo klostytis kelionė ir su kokia muzika Vladislovas galėjo būti supažindinamas. Tikslių dokumentuotų patvirtinimų apie vieną ar kitą muzikos kūrinio premjerą ar atlikimą nedaug, taigi tenka daugiau dėmesio skirti muzikiniam kontekstui, tuo metu viename ar kitame mieste gyvenusiems ir kūrusiems kompozitoriams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų