Vienas realiausių pretendentų į Europos žaidynių Baku medalius 20 metų Henrikas Žustautas lūkesčius pateisino su kaupu. Vienviečių kanojų 200 m rungties finale antradienį jis distanciją įveikė per 40,064 sek. ir finišavo pirmas. Tai pirmasis lietuvių medalis Europos žaidynėse.

Azerbaidžanietis Valentinas Demyanenko (40,142 sek.) iškovojo sidabro medalį, o čekas Martinas Fuksa (40,188) – bronzą. Dar prieš Europos žaidynes H. Žustautas du kartus įrodė savo pranašumą prieš Londono olimpiados vicečempioną Jevgenijų Šukliną ir gavo kelialapį į Baku.

Čempioniškasis H. Žustauto finišas:

„Iš pradžių negalvojau, kad esu pirmas. Net nežinojau, ar turiu medalį. Mąsčiau esu trečias, ar ketvirtas, nes finišavome labai lygiai. Kai pakėliau akis į rezultatų lentelę ir pamačiau, kad esu pirmas – netekau žodžių. Neapsakomas jausmas,“ - įspūdžiais dalinosi kanojininkas.

Prieš tai baidarininkas 25 metų Ignas Navakauskas 200 m distancijoje taip pat buvo netoli medalio. Deja pirmuosius 100 m pirmavęs lietuvis antrojoje trasos dalyje nebuvo toks greitas ir galutinėje įskaitoje liko šeštas.

I. Navakauskas distanciją įveikė per 35,851 sek. ir finale aplenkė tik čeką Filipą Svabą ir belgą Jonathaną Delombaerde‘ą. Europos žaidynių auksą šioje rungtyje iškovojo vengras Miklosas Dudas. Jo laikas – 35,132 sek.