Panevėžio „Ekranas“ ketvirtadienį vakare Rumunijos sostinėje Bukarešte atsakomosiose UEFA Europos lygos atkrintamojo etapo rungtynėse 0:3 (0:2) nusileido „Steaua“ komandai ir pasitraukė iš šio turnyro. Pirmas mačas Vilniuje baigėsi Panevėžio ekipos nesėkme 0:2.

Rungtynės prasidėjo aikštės šeimininkų atakomis, tačiau „Ekranas“ patikimai gynėsi, reikiamais momentais puikų žaidimą demonstravo Emilijus Zubas.

„Ekranui“ ilgiau palaikyti kamuolį sekėsi nelengvai, dažnai atakos nutrūkdavo toli iki „Steaua“ baudos aikštelės.

Nuolatinės varžovų atakos davė savo rezultatą. 20 minutę aikštės viduryje kamuolį prarado Y.Urdinov ir smūgiu iš arti įvartį mušė Adi Rocha. Po dešimties minučių Raul Rusescu iššoko vienas prieš Emilijų Zubą, šis laimi dvikovą prieš puolėją, tačiau žaibiškai prasidėjo kita ataka ir čia Andrei Dumitras iš labai aštraus kampo kamuolį nukreipė į vartus. Po įvarčio iš esmės žaidimas nesikeitė, aikštės šeimininkai kontroliavo kamuolį ir atakavo Panevėžio ekipos vartus.

Po antro įvarčio žaidimas kiek aprimo, vis dažniau kamuolį palaikydavo „Ekranas“, tačiau rimčiau grasinti varžovų vartams nepavyko. Antrame kėlinyje „Steaua“ aikštėje jautėsi pakankamai ramiai, „Ekranas“ didelių rūpesčių aikštės šeimininkų vartams nekėlė, o rumunai atakuoti labai nebeskubėjo. Laimę bandė tolimais smūgiais arba bandydami išnaudoti standartines situacijas.

Kogero geriausias „Ekrano“ šansas buvo 65 minutę, kada Ž. Kymantas ir A. Vertelis išbėgo prieš vieną varžovų gynėją. Deja, Ž. Kymantas nepastebėjo visiškai laisvo A. Vertelio ir pats veržėsi link vartų, deja, kamuolys netrukus buvo prarastas, o puiki proga liko neišnaudota.

Artėjant rungtynėms į pabaigą žaibiška „Steaua“ ataka baigėsi trečiuoju įvarčiu. 87 minutę vienas prieš E. Zubą atsidūrė A. Rocha ir tiksliu smūgiu įveikė FK „Ekrano“ vartininką.

Verta pažymėti, jog FK „Ekranas“ - vienintelė Baltijos šalių komanda jau antrus metus nukeliaujanti iki UEFA Europos lygos atkrintamojo etapo.

„Steaua“ 3-0 „Ekranas“

21' [1 - 0] A.R. Sobrinho

31' [2 - 0] A. Dumitras

86' [3 - 0] A.R. Sobrinho

Ne be vargo lietuvių Mariaus Žaliūko ir Arvydo Novikovo atstovaujamą Edinburgo „Hearts“ įveikė viena tituluočiausių Anglijos komandų „Liverpool“.

Pirmąjį mačą išvykoje „Liverpool“ laimėjo rezultatu 0-1, tačiau „Anfield`e“ škotų ekipa „parodė dantis“ ir „raudoniesiems“ neleido lengvai atsikvėpti.

Mačo pabaigoje, 85 minutę, grubiai suklydus „Liverpool“ vartininkui Pepe Reinai, „Hearts“ žaidėjas Davidas Templetonas įmušė įvartį ir išlygino poros rezultatą (1-1).

Kai jau atrodė, kad komandos žais pratęsimą, „Liverpool“ didvyriu tapo argentinietis Luisas Suarezas: puolėjas 88 minutę rezultatą persvėrė „raudonųjų“ naudai ir išplėšė kelialapį į Europos lygos grupių etapą. Nepaisant pralaimėjimo, reikėtų pripažinti, kad „Hearts“ prieš galingą varžovą pasirodė garbingai.

M.Žaliūkas žaidė visas rungtynes, o A.Novikovas buvo pakeistas 76 minutę.

„Liverpool“ 1-1 „Hearts“

85' [0 - 1] D. Templeton

88' [1 - 1] L. Suarez

*-paryškintai į EL grupių etapą patekusi komanda.