Prancūzijoje vykstančiame VIII Europos jaunimo (iki 17 metų) olimpiniame festivalyje per pirmąsias dvi varžybų dienas daugiausiai medalių iškovojo Rusijos sportininkai - 6 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos.

Antri komandinėje įskaitoje vengrai (5,3,3), treti - vokiečiai (3,3,4), o Lietuvos atstovai, iškovoję du aukso ir vieną bronzos medalį, yra aštunti.

Antrąjį medalį ir pirmąjį auksinį Lietuvos delegacijai antradienį (07.29) iškovojo dziudo imtynininkas Alius Bračiulis (svorio kategorija iki 81 kg). Lietuvis prieš užkopdamas ant aukščiausiojo nugalėtojų garbės pakylos laiptelio įveikė penkis varžovus, o pusfinalyje ir finale įtikinamai nugalėjo gerokai vyresniais atrodančius atitinkamai gruziną Sabą Gavašelišvilį ir Anarą Alijevą.

Merginų varžybose rungtyniavusi Šarlota Oleinik (iki 52 kg) pasidalijo 9-16 vietas tarp 32 dalyvių. Pirmas dvi kovas lietuvaitė laimėjo, o trečioje kovoje nusileido lenkei Annai Matejuk, kuri liko penkta.

Lengvosios atletikos varžybose įspūdingiausiai atrodė merginų 100 m bėgimo finalas, kuriame nugalėtoja tapo Lina Grinčikaitė, distanciją įveikusi per 11,95 sek. ir aplenkusi prizininkėmis tapusias belgę Olivia Borlee ir britę Nicole MacDermott (Nikolę Makdermot).

Kiti Lietuvos lengvaatlečiai antradienį pasirodė kukliau.

Disko metikas Dainius Lingį įrankį nuskraidino 44,65 m ir liko 18-as (21 dalyvis), 100 m barjerinio bėgimo distanciją Lina Andrijauskaitė įveikė per 15,08 sek. ir buvo 19-a (23), 1500 m bėgime sugaišusi 1 min. 43,59 sek. Olga Kondratjeva tarp 23 bėgikių liko 20-a, 400 m nuotolį tarp vaikinų Dmitrijus Zadirenko įveikė per 50,46 sek. ir buvo 15-as (21), o Liudmila Titova tarp merginų šioje distancijoje sugaišo 58,24 sek. ir užėmė 20-ąją vietą tarp 24 dalyvių.

Antrąją pergalę merginų krepšinio varžybose iškovojo Lietuvos rinktinė, po nervingos kovos 67:60 įveikusi Latvijos ekipą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Giedrė Kirstukaitė, pelniusi 24 tšk.. Po 9 taškus į varžovių krepšį įmetė Laura Povilonytė, Greta Lukšytė ir Severina Uždavinytė.

Kovoje dėl pirmosios vietos grupėje ir teisės žaisti turnyro finale lietuvaitės susitiks su bendraamžėmis iš Slovakijos, kurios antradienį 99:43 sutriuškino Suomijos penketuką.

Dviratininkai išsidalijo medalius 8 km individualaus starto lenktynėse. Greičiausias tarp 95-ių startavusių buvo vokietis Timonas Seubertas - 10 min. 1,370 sek., o iš lietuvių geriausiai pasirodęs Egidijus Juršys nuo nugalėtojo atsiliko 29,97 sek. ir buvo 12-as.

Eligijus Dališauskas šioje rungtyje liko 14-as (10.35,24), o Ramūnas Navardauskas (10.37,90) užėmė 16-ąją vietą.

Stalo teniso varžybose Lietuvos merginų dvejetas Lina Misikonytė ir Miglė Šmitaitė pateko į ketvirtfinalį ir toliau tęs kovą dėl medalių. Trečiadienį tarp aštuonių stipriausių turnyro dalyvių jos susitiks su Baltarusijos stalo tenisininkėmis.

Aukščiausiai iš Lietuvos plaukikų antradienį pakilo Aurimas Valaitis, 200 m krūtine distancijoje tarp 29 sportininkų užėmęs šeštąją vietą. Jis nuotolį nuplaukė per 2 min. 21,10 sek. ir pagerino Lietuvos jaunuolių rekordą. Iki bronzos medalio A. Valaičiui pritrūko 2,25 sek..

Monika Račkauskaitė, Erika Bespalko, Lina Pleškytė ir Karolina Satkūnaitė estafetės 4 po 100 m laisvu stiliumi distanciją įveikė per 4 min. 19,42 sek. ir pagerino šalies merginų iki 15 metų rekordą, tačiau užėmė tik 17-ą vietą iš 20 startavusių.

Kitiems Lietuvos plaukikams Paryžiaus vanduo buvo ne toks "greitas". 100 m peteliške Edgaras Stura įveikė per 59,69 sek. ir tarp 27 dalyviu buvo 17-as, 400 m laisvu stiliumi Vladimiras Volodko nuplaukė per 4:22.85 (27) ir liko 26-as, 100 m laisvu stiliumi rungtyje Lina Plekytė tarp 32 dalyvių liko 26-a - 1:02.88, 200 m kompleksinio plaukimo varžybose Monika Račkauskaitė tarp 29 dalyvių liko 26-a - 2:40.48 ir estafete 4 po 200 m kombinuotu stiliumi rungtyje tarp 25 komandų Lietuvos merginos užėmė 20 vietą - 8:43.02.

Antradienį vykusiose gimnastikos komandinėse varžybose lietuvaitės liko tik 22-os tarp 23 dalyviu. Nuo bronzos medalius iškovojusios Rusijos komandos lietuvaitės atsiliko net 12,7 balo.