REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsikrėtusiųjų skaičius nuo koronaviruso pasaulyje ir toliau masiškai didėja. Italijoje mirčių skaičius nuo šios klastingo viruso pasiekė beveik 15 tūkst.

Užsikrėtusiųjų skaičius nuo koronaviruso pasaulyje ir toliau masiškai didėja. Italijoje mirčių skaičius nuo šios klastingo viruso pasiekė beveik 15 tūkst.

REKLAMA

Worldometers.info duomenimis, penktadienį Italijoje užfiksuota bendras mirčių skaičius nuo koronaviruso šiuo metu siekia 14 681 tūkst., per parą užfiksuotos 766 naujos mirtys, taip pat 4 585 nauji užsikrėtimo atvejai. Iš viso užsikrėtusiųjų užfiksuota 119 827 tūkst., 19 758 tūkst. buvo išgydyti 

Tuo metu Amerikoje prognozės liūdina – čia užfiksuota 14 873 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, per parą mirė 553 žmonės. Iš viso JAV šiuo užfiksuota 259 750 tūkst. užsikrėtimų, mirčių – 6 603 tūkst., o išgijusių asmenų – 11 972.

Pasaulyje iš viso užfiksuota 1 067 750 mln. užsikrėtusiųjų COVID-19 atvejai, mirė – beveik 60 tūkst. žmonių. Žmonių, kurie išgijo nuo šio viruso – 226 039 tūkst. 

REKLAMA
REKLAMA

Naujojo koronaviruso pandemija Europoje pareikalavo jau daugiau kaip 40 tūkst. žmonių gyvybių, o daugiau kaip tris ketvirtadalius šių aukų sudaro mirusieji Italijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje, rodo penktadienį naujienų agentūros AFP apibendrinti oficialių šaltinių duomenys.

REKLAMA

Kaip rodo duomenys, paskelbti iki 16 val. 20 min. Grinvičo (19 val. 20 min. Lietuvos) laiku, Europoje mirė 40 768 žmonės, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija COVID-19, o bendras patvirtintų užsikrėtusiųjų skaičius buvo 574 525.

Italija ir Ispanija yra smarkiausiai šios pandemijos paveiktos šalys pasaulyje: jose liga nusinešė atitinkamai 14 681 ir 10 935 gyvybes. Tuo metu Prancūzijoje mirė 5 387 pacientai.

Estijoje padaugėjo aukų

Estijoje koronaviruso protrūkio aukų penktadienį padaugėjo iki 12, Saremos saloje mirus dar vienam pacientui, kuriam buvo diagnozuota infekcija COVID-19, pranešė tarnybos.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos departamentas nurodė, kad per pastarąją parą mirė 72 metų vyras, gyvenęs Saremos saloje veikiančiuose globos namuose.

Nuo trečiadienio iki ketvirtadienio ryto šalies ligoninėse mirė iš viso šeši žmonės, kuriems buvo patvirtinta COVID-19.

Saremoje esančioje Kuresarės ligoninėje užgeso 73 ir 87 metų moterys bei 77 metų vyras. Tartu universitetinėje ligoninėje mirė 55 metų vyras ir 92-ejų moteris. Be to, Šiaurės Estijos medicinos centre mirė 86 metų moteris.

Iš viso šalyje mirė 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, įskaitant 10 pacientų, gydytų ligoninėse, ir du senelių namų gyventojus.

Anksčiau penktadienį Sveikatos apsaugos departamentas pranešė, kad Estijoje per praėjusią parą buvo atlikta 2 514 testų dėl koronavirusinės infekcijos, 103 iš jų rezultatai buvo teigiami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso šalyje atlikta 18 290 testų, iš jų 961, arba 5 proc., rezultatai buvo teigiami.

Penktadienio duomenimis, dėl COVID-19 Estijoje hospitalizuoti 90 pacientų, 16 žmonių reikia plaučių ventiliavimo aparatų. Iš ligoninių jau išrašyti 48 žmonės.

ES laikinai panaikino importo muitus ir PVM įvežamai medicinos įrangai

Europos Komisija penktadienį paskelbė laikinai atšauksianti importo mokesčius ir pridėtinės vertės mokestį įvežamai medicinos įrangai, labai reikalingai kovai su naujojo koronaviruso pandemija.

„Dėl to taps finansiškai lengviau gauti medicinos įrangos, kurios desperatiškai reikia gydytojams, slaugytojams ir pacientams“, – sakoma Europos Sąjungos vykdomosios valdžios institucijos pranešime.

REKLAMA

Ši priemonė taip pat bus taikoma Jungtinei Karalystei ir galios šešis mėnesius, skaičiuojant atgaline data nuo sausio 30-osios, kai pandemija pirmąkart pateko į Europą. Be to, šis laikotarpis dar galėtų būti pratęstas.

„Panaikindama muitus ir PVM šių produktų importui iš trečiųjų šalių Europos Komisija prisidės prie pastangų padaryti šiuos produktus prieinamesnius“, – sakė ES ekonomikos reikalų komisaras Paolo Gentiloni (Paolas Džentilonis).

Europa praeitą mėnesį tapo koronaviruso pandemijos pasauliniu epicentru, žemyne mirus jau daugiau kaip 10 tūkst. šia liga užsikrėtusių žmonių. Daugeliui ES šalių stinga gyvybiškai svarbių medicinos priemonių, pavyzdžiui, respiratorių.

REKLAMA

„Pavyzdžiui, Italijoje kai kurioms kaukėms arba apsauginei aprangai, importuojamai iš tokių šalių kaip Kinija, muitas yra 12 proc., o pridėtinės vertės mokestis – 22 proc.“, – pažymėjo Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon del Lajen).

„Mums reikia daug šios įrangos, ir ji gali būti brangi“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų