• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Briuselyje dirba tiek biurokratų, kad jie jau beveik dvigubai viršija britų armijos kariuomenę. Skaičiai siaubingi, tačiau Europos Komisija tvirtina, jog neteisingi.

REKLAMA
REKLAMA

Naujas tyrimas parodė, kad Europos Sąjungos (ES) institucijose šiuo metu dirba 170 tūkst. žmonių.

REKLAMA

Mokslinis institutas „Open Europe“, siekiantis kontroliuoti ES įtaką ir jos mastą, teigia susidūręs su sunkumais norėdamas sužinoti, kiek pareigūnų dirba Briuselyje, o tai rodo skaidrumo stoką ir atveria kelią lobistams daryti įtaką ES.

ES vadovai ne kartą minėjo, jog pakanka 32 tūkst. darbuotojų, bet dabartinis skaičius yra beveik 6 kartus didesnis. Europos Komisija anksčiau sakė, kad turi mažiau darbuotojų nei tipiška vidutinio dydžio Europos miesto taryba. Dabar paaiškėjo, kad darbuotojų, įskaitant ir tuos, kurie dirba toli nuo Briuselio, yra tiek, kad jie sudarytų visą nedidelį miestą.

REKLAMA
REKLAMA

170 tūkst. darbuotojų yra beveik dvigubai daugiau, nei britų armija turi karių. Į tą skaičių įeina beveik 45 tūkst. žmonių, priklausančių maždaug 1000 „ekspertų grupių“, patariančių kuriant įstatymus. Tai tokios grupės kaip, pavyzdžiui, Liftų direktyvos darbo grupė, Mineralinio vandens ekspertų grupė, Skoninių medžiagų ekspertų grupė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Open Europe“ aptiko dar 7900 žmonių, kurie dirba 247 komitetuose, padedančiuose įgyvendinti įstatymus, bei 10 tūkst. darbuotojų ES užsienio atstovybėse.

Instituto analitikai sako, kad Europos Komisija slepia ir visaip stengiasi sumažinti žmonių, kurie pluša kepdami ES taisykles, skaičių. Tie žmonės nėra renkami, jie nėra atskaitingi paprastiems piliečiams, tačiau turi milžiniškos įtakos europiečių gyvenimui, nuo jų priklauso ir kaina už elektrą ar maistą, sveikatos apsaugos sistema.

REKLAMA

„Open Europe“ tyrimas nustatė, kad vien tam, kad sukurtų įstatymų projektus ir juos įgyvendintų, ES reikia maždaug 62 tūkst. darbuotojų biurokratinio aparato. Jis sudėtingas ir neaiškus, atviras įvairiausių lobistų ir suinteresuotų grupių įtakai.

Tačiau Europos Komisijos atstovas smarkiai abejoja tokiais tyrimo rezultatais. Jis sako, kad Europos Komisijos paminėtas skaičius nurodo nuolat Europos Komisijoje dirbančius tarnautojus, tačiau visai nedera tapatinti Europos Komisijos su visa ES. „Čia mes lyginame apelsinus su obuoliais, - sakė jis. - Jie gavo šį fantastišką skaičių įtraukę net ir menkiausią ES veiklos aspektą, o paskui leido suprasti, kad visi dalyviai ką nors dirba neįsivaizduojamai perkrautoje Europos Komisijoje. Tuomet ir pats „Open Europe“ institutas turėtų būti įtrauktas į galutinį skaičių, taip pat ir kariuomenės, interesų grupės bei tūkstančiai biurokratų valstybėse narėse.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų