Keletas Italijos regionų svarsto galimybę uždrausti tam tikrus darbus karščiausiomis dienos valandomis, nes šalyje siaučia stipri karščio banga, dėl kurios birželio 29 d. rytą 21 mieste buvo paskelbtas raudonasis pavojus.
Italijos Lacija, Toskana, Kalabrija, Apulija ir Umbrija yra tarp regionų, planuojančių įvesti šią priemonę dėl sparčiai kylančios temperatūros.
Italijos sveikatos apsaugos ministerija aukščiausią karščio pavojų paskelbė 17 iš 27 stebimų miestų, įskaitant Romą, Milaną ir Neapolį.
Romoje turistai ieškojo pavėsio prie Koliziejaus ir Trevi fontano, kai kurie naudojo skėčius, o viešosios vandens stotelės suteikė galimybę atsivėsinti.
Panašios situacijos buvo stebimos ir Milane bei Neapolyje, kur gatvės prekiautojai siūlė limonadą, siekdami padėti gyventojams ir lankytojams įveikti karštį.
Birželis gali tapti karčiausiu mėnesiu per visą stebėjimų istoriją
Maža to, Ispanijos nacionalinė meteorologijos agentūra AEMET įspėjo, kad birželis gali tapti karščiausiu per visą stebėjimų istoriją. Birželio 29 d. Ispanijoje užfiksuotas birželio mėnesio karščio rekordas – net 46 °C netoli El Granado.
Karščio perspėjimai taip pat galioja didžiojoje Prancūzijos dalyje – čia liepos 1 d. temperatūra gali viršyti 40 °C.
Sveikatos institucijos patarė gyventojams vengti intensyvios veiklos karščiausiu paros metu ir gerti daug skysčių, ypač pažeidžiamoms grupėms – pagyvenusiems žmonėms ir mažiems vaikams.
Ekspertai karščio bangų dažnėjimą ir stiprėjimą pietų Europoje sieja su klimato kaita.
Aukštos temperatūros buvo užfiksuotos ir Graikijoje bei Portugalijoje, kur tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai ieškojo atgaivos nuo ekstremalių oro sąlygų.
Karšis kelia grėsmę elektros tinklams
Be to, Vakarų Europą alinanti karščio banga artimiausiomis dienomis pasieks piką – ji kelia grėsmę elektros tinklams ir žmonių sveikatai, praneša „Bloomberg“.
Dėl karščio visoje Europoje auga elektros energijos kainos, nes didėja poreikis vėsinimui, o kai kurie branduoliniai reaktoriai priversti riboti gamybą. Prancūzijoje dienos elektros kainos pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius tris mėnesius, o Jungtinėje Karalystėje – nuo kovo mėn.
„Électricité de France“ pranešė, kad mažina gamybą „Golfech 1“ ir „Blayais 1“ branduoliniuose reaktoriuose dėl kylančios upių vandens temperatūros, kuri trukdo aušinimo procesams.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!