• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Š.m. balandžio 16–18 dienomis, 21.00 – 00.00 val. galerijos „Akademijos“ (Pilies g. 44/2) II aukšto languose bus demonstruojama fotografijų projekcija iš ciklo „Europa/4 taškai“.

REKLAMA
REKLAMA

Balandžio mėnesio projekcija – antroji iš šešių, kurios planuojamos rodyti „Akademijos“ galerijos languose tamsiuoju paros metu. Pirmoji projekcija buvo demonstruojama kovo 9-11 dienomis, kitos bus rodomos gegužės, birželio, rugsėjo ir spalio mėnesiais. Meninis projektas „Europa/4 taškai“, kurį sudarys šešios projekcijos ir baigtinė projektą apibendrinanti paroda lapkričio mėnesį, yra nacionalinės programos„Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ kultūrų atpažinimo programos dalis.

REKLAMA

Galerijos „Akademija“ languose pasirodysiančios projekcijos – tai vizualus būdas visuomenei pristatyti rezultatus iš projekto vykdymo Ispanijoje ir Portugalijoje 2008 metais. Prie kovo mėnesį pateiktų 34-ių kadrų, dabar, balandžio, mėnesį pridedama dar 30. Spalio mėnesį, kuomet bus demonstruojama paskutinė projekcija, bendra kadrų suma sudarys 360 kadrų (360° atitikmuo).

REKLAMA
REKLAMA

360 kadrų – tarsi kelionė ratu aplink žemės rutulį. Šių metų kovo mėnesio 34-ių kadrų projekcijoje buvo pradėtas braižyti simbolinis šios kelionės žemėlapis, kuriame pažymėta dangiškoji žemėlapio vertikalė – mėnulis. Balandžio mėnesio 30 kadrų projekcija – natūrali pradėto kelionės žemėlapio kūrimo tąsa. Nuo dangiškosios vertikalės aukščiausio taško brėžiama linija žemyn – link horizonto, kalnų ir jūros stichijų, iki žemiausio vertikalės taško – povandeninio pasaulio. Tokiu būdu siekiama sukurti tokį orientacinį meninį žemėlapį, kuriame būtų sužymėtos keliautojus lydinčios stichijos – ugnis, oras, vanduo ir žemė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Senovės žemėlapiuose buvo įprasta vaizduoti ir tokias vietas, kurios atrodo yra nepavaizduojamos, pavyzdžiui, rojų ir pragarą. Panašūs vaizdai iš šiuolaikinių oficialių žemėlapių išnyko, tačiau egzistuoja daugybė kitų alternatyvių žemėlapių. Kovo ir balandžio mėnesiais demonstruojamos projekcijos ir yra vienas iš tokių alternatyvių Europos žemėlapių, kuriame vaizduojamos ne plokštumos ar maršrutai, bet kelionės palydovai – dangaus kūnai, o taip pat keliautojus lydinčios stichijos – ugnis, oras, vanduo, ir žemė“, - teigė vienas iš projekto dalyvių Nerijus Milerius.   

Projektą vykdo septynių Lietuvos menininkų ir teoretikų grupė (Gediminas Akstinas, Ramūnas Alminas, Jurga Barilaitė, Nerijus Milerius, Jurgita Remeikytė, Eglė Ridikaitė ir Mindaugas Šnipas), bendradarbiaujanti su kitų Europos šalių menininkais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų