Kauno „Žalgiris” (14/13) iškovojo labai svarbią pergalę Eurolygoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Vokietijoje 66:63 (15:14, 18:13, 11:18, 22:18) sugebėjo palaužti Berlyno ALBA krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 6 sekundėms du taiklūs Edgaro Ulanovo baudų metimai padidino „Žalgirio“ persvarą iki 4 taškų.

Po minutės pertraukėlės ALBA lyderis Luke'as Sikma smeigė tritaškį ir sumažino žalgiriečių persvarą iki 64:63.

Visgi paskutines 4 sekundes kauniečiai sužaidė puikiai – Rolandas Šmitas pelnė dvitaškį, o desperatiškas ALBA metimas iš savo aikštės pusės tikslo nepasiekė.

Ši pergalė kauniečiams leido išsaugoti realias galimybes toliau kovoti dėl kelialapio į Eurolygos į atkintamąsias. Į jas pateks 8 stipriausios turnyro komandos.

Bent iki ketvirtadienio vakaro „Žalgirio“ vyrai pakilo būtent į 8 turnyro lentelės vietą.

Kauniečiams šiose rungtynėse ypač stigo taiklumo – jie pataikė vos 3 tolimus metimus iš 18 (17 proc) ir 17 baudos metimų iš 28 (61 proc.).

„Žalgiris”  kovą po krepšiais pralaimėjo 39:45. Iš jų ALBA puolime atkovojo 15, o „Žalgiris”  – 9 kamuolius.

Tiesa, verta pagirti, jog žalgiriečiai brangino kamuolį ir suklydo vos 10 kartų.K. Maksvyčio vadovaujami krepšininkai taip pat perėmė daugiau kamuolių (6 prieš varžovų 3).

Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 15:14, o po dviejų – 33:27.

Vis tik antroje mačo pusėje darbo ėmėsi ALBA lyderiai Luke'as Sikma, Jayleenas Smithas ir Maodo Lo. Jų pastangomis Vokietjos klubas išsiveržė į priekį.

Persvarą  „Žalgiriui“ ketvirtojo kėlinio pabaigoje sugrąžino dvitaškį pataikęs Isaiah Tayloras.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais jau ketvirtadienį, kai sausakimšoje namų arenoje priims Vilerbano ASVEL.

Iki Eurolygos reguliaraus sezono pabaigos „Žalgiriui“ liko sužaisti dar 7 rungtynes.

Keturiolika pergalių turintiems žalgiriečiams per likusius septynis mačus greičiausiai bus būtina iškovoti dar bent keturias pergales.

„Bayern“: Luke'as Sikma (10 atk. kam.), Jaleenas Smithas ir Maodo Lo po 10, Benas Lammersas 8, Christas Koumadje 6 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras 14, Edgaras Ulanovas 10, Achille Polonara 9, Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) ir Kevarriusas Hayesas po 8, Rolandas Šmitas 6 (7 atk. kam.), Tomas Dimša 5, Laurynas Birutis 4, Ignas Brazdeikis 2.