Antradienį baigėsi kovos ir C grupėje. Išlikimo dramą, kurioje dalyvavo Italijos, Prancūzijos bei Rumunijos vienuolikės, laimėjo „squadra azzurra“. Jiems kelialapį į atkrintamąsias varžybas garantavo jų pačių pergalė prieš prancūzus bei rumunų kluptelėjimas mače su grupės lyderiais olandais.

Jau pirmajame kėlinyje netrūko epizodų, kurie galėjo nulemti ir viso mačo baigtį. 10 minutę traumą patyrė „Les Bleus“ lyderis Franckas Ribery. Aikštėje pasirodęs Samiras Nasri ilgai joje neužsibuvo, nes jau 24 minutę buvo skirtas 11 metrų baudinys į prancūzų vartus. Ericas Abidalis už paskutinės vilties pražangą prieš Lucą Tonį užsidirbo raudoną kortelę. Andrea Pirlo šaltakraujiškai realizavo baudinį, o Raymondas Domenechas, kamšydamas atsiradusias taktines spragas, vietoje jau minėto saugo S. Nasri išleido vidurio gynėją Jeaną-Alainą Boumsongą.

Po įvarčio dar kelias minutes atrodė, kad italai tiesiog prispaus prancūzus prie jų vartų ir visas nuo jų priklausančias problemas išspręs jau pirmajame kėlinyje. Tiesa, nokautuoti prancūzų nepavyko ir žaidimas palaipsniui išsilygino. Kėlinio pabaigoje savo šansą dar turėjo Fabio Grosso, tačiau pavojingai po baudos smūgio į tolimąjį vartų kampą skriejantį kamuolį į virpstą nukreipė Gregory Coupet.

Tuo tarpu prancūzai dažnai savo atakas grįsdavo individualiais Karimo Benzema bei Thierry Henry sugebėjimais, tačiau nieko pavojingesnio jiems nuveikti nepavyko.

Po pirmojo kėlinio 1:0 pirmavo italai, tuo tarpu Berne rungtynės tarp olandų bei rumunų bent jau kol kas klostėsi be įvarčių. Tai reiškė, kad tokiu atveju, jei abejos rungtynės baigtųsi tokiais rezultatais, tai į ketvirtfinalį kartu su olandais keliautų „squadra azzurra“.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo prancūzai. Jie neturėjo ko prarasti. Priminsime, kad šiose rungtynėse „Les Bleus“ tenkino tik pergalė, o tarp pralaimėjimo 0:1 ar 0:2, o galų gale net tarp lygiųjų didelio skirtumo nebuvo.

54 minutę dar kartą džiūgauti galėjo italai. Pasikeitė rungtynių Berne rezultatas. Po Klaaso Jano Huntelaaro taiklaus smūgio olandai išsiveržė į priekį ir taip itin sumažino rumunų šansus švęsti taip reikalingą pergalę.

Galiausiai 62 minutę italai atrodo nužudė visas mėlynųjų viltis kovoti dėl 3 taškų ir patekimo į ketvirtfinalį. Po galingo Danieles De Rossio baudos smūgio kamuolys, lietęs T. Henry, rikošetu įskriejo į suklaidinto G. Coupet vartus – 2:0.

Saugią persvarą susikrovusiems „squadra azzurra“ futbolininkams tereikėjo laukti palankios Olandijos bei Rumunijos mačo baigties. Ten, rungtynėms artėjant į pabaigą, vis dar minimalia persvara pirmavo oranžiniai.

74 minutę bene pirmą kartą rimtai į žaidimą įsijungti teko ir italų vartininkui Gigi Buffonui. Po puikaus K. Benzema smūgio kamuoliui kelią į vartus puikiu šuoliu pastojo būtent šis Turino „Juventus“ vartų sargas.

Situacija iki mačo pabaigos nepasikeitė. Jau per teisėjo pridėtą laiką prancūzų vartų skersinį sudrebino L. Toni. Šiam puolėjui niekaip nepavyksta atidaryti savo įvarčių sąskaitos šiame čempionate.

Italai šventė pelnytą pergalę 2:0 ir, palankiai susiklosčius rungtynėms Berne, kur olandai 2:0 laimėjo ir prieš rumunus, žengė į ketvirtfinalį. Tiesa, jame „squadra azzurra“ turės verstis be antras geltonas korteles šiame čempionate gavusių A. Pirlo bei Gennaro Gattuso.