REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
110
Eskedar kavinės gimtadienis (tv3.lt fotomontažas)

Šeštadienį „Eskedar Coffee Bar“ atšventė dvejų metų sukaktį. 

110

Šeštadienį „Eskedar Coffee Bar“ atšventė dvejų metų sukaktį. 

REKLAMA

Lankytojų pamėgta vieta, skleidžianti etiopiškos kavos kerus, švenčia antrus gyvavimo metus. 

Baro įkūrėja Eskedar Tilahun šventę pasitiko su vidine ramybe ir būriu draugų, tarp kurių – ir atpažįstami veidai: žurnalistai Rytis Zemkauskas, Jonas Ohmanas, Norvegijos karalystės ambasadorius Lietuvoje J. E. Ole Terje Horpestad bei Vilniaus ir Lietuvos bendruomenių ir iniciatyvų atstovai.

Eskedar kalboje skambėjo padėkos žodžiai bei raginimas nepamiršti žmogiškumo, palaikyti karo niokojamus kraštus. Tradiciškai, šventės svečiai puošėsi 1920-ųjų stiliumi.

Kviečiame pažinti neatrastą Vilnių

Antrus metus Signatarų namų muziejuje gyvuojantis „Eskedar Coffee Bar“ jau tapo gardžios kavos ir jaukumo sinonimu. Akį traukia XX a. pradžios interjeras, augalai ir patogūs krėslai, jusles kutena kavos aromatas. Paragauti čia galite tai, ko niekur kitur Vilniuje nerasite. Pirmadieniais šviežiai skrudinama etiopiška kava. Čia pat ji verdama ir ragaujama susirinkusiųjų būryje. Ar jau ragavote Etiopijos kavos su „Nitir kibeh“ (tradicinis etiopiškas sviestas su prieskoniais)?

REKLAMA
REKLAMA

„Džiaugiamės, kad pavyksta barą išlaikyti gyvą. Niekada nežinai kas įžengs pro duris ir kaip pasisuks pokalbis. Šiuolaikiškos lyderystės dėka tiek muzikos profesionalai, tiek muzikuojantys savo malonumui gali prisėsti ir skambinti istoriniu Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Prano Dovydaičio pianinu. 

REKLAMA

Esame dėkingi Nacionalinio muziejaus generalinei direktorei dr. Rūtai Kačkutei už pasitikėjimą ir palaikymą siekiant šiuo unikaliu instrumentu dalintis su svečiais“, – rašoma pranešime spaudai.

Čia kuriamai estetikos ir skonių simfonijai įkvepia Pilies g. 26 numeriu pažymėto pastato istorinė svarba. Kiekvienų metų vasarį į Pilies gatvėje įsikūrusius Signatarų namus suguža vilniečiai ir miesto svečiai, švenčiantys modernios Lietuvos valstybės gimimą. 

Tačiau šiame Lietuvos valstybingumui svarbiame pastate verta apsilankyti ir be ypatingos progos, o tiesiog norint pajusti Vilniui būdingų skirtingų amžių sandūros dvasią.

REKLAMA
REKLAMA

Čia įsikūręs muziejus, kviečia visus į vidų ne tik susipažinti su modernios Lietuvos valstybės laisvės idėjos trajektorijomis, bet ir apžiūrėti architektūrinį bei istorinių laikotarpių palikimą: nuo Vilniaus XV a. gotikos palikimo pastato rūsiuose ir pirmojo namo paminėjimo XVII a. iki Nepriklausomybės paskelbimo XX a. pradžioje ir šiuolaikinės Vasario 16-osios balkono tradicijos.

Istorizmo architektūros stiliaus muziejaus fasadas ir puošnus vidaus dekoras šių dienų vilniečiams primena apie buvusius šio namo savininkus – Štralių šeimą. Pirmame aukšte iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos veikė šiai šeimai priklausiusi kavinė „Baltasis Štralis“, garsėjusi kava, pyragaičiais ir tortais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskanauti desertų ir pasislėpti nuo prašalaičių akių čia užsukdavo pasimatymui susitikusios poros, išgerti kavos užeidavo valstybės kūrimu besirūpinantys lietuvių tautinio atgimimo veikėjai, trumpam atokvėpiui užbėgdavo greta esančio universiteto studentai ir kiti Vilniaus smaližiai. Sovietmečiu „Baltojo Štralio“ patalpose atidaryta valgykla. 

Toliau istorija veda jau į nepriklausomybę atkūrusios valstybės 10-tą dešimtmetį, kai čia įsikūrusiame bare „Afrika“ rinkosi Pilies g. bohema ir jai prijaučiantys miestiečiai, o link 2000-ųjų kelerius metus čia veikė restoranas, pavadintas „Baltuoju Štraliu“.

Šiandien muziejaus pirmame aukšte įsikūrusi kavinė-baras „Eskedar Coffee Bar“ pratęsia seną kavinių tradiciją: miestiečiai ir Vilniaus svečiai ir vėl gali pasigrožėti XX a. pradžią menančiu lubų dekoru, autentiškų grindų plytelių raštais ir paragauti originalių „Eskedar Coffee Bar“ siūlomų gėrimų.

REKLAMA

Dovana gimtadienio svečiams

„Eskedar Coffee Bar“ ir „Signatarų namų muziejus“ gimtadienio svečiams dovanojo įtraukiančią muzikinę programą. Atvykstančius svečius pasitiko šiuolaikinės muzikos atlikėjas, LSPO saksofonininkas Vytautas Petrauskas. 

Signatarų namų muziejaus salėje karaliavo Mūza Magda Jazz ir pianistas Vytautas Straižys su programa „Auksinis Holivudas“. Scenoje skleidėsi grožis, džiazo skambesys, flirtas ir seksualumas. Šokių aikštelėje šokdino Šarūnas Joneikis (Sharukas) ir Mantas Joneikis (Hipario) iš grupės „Garbanotas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų