• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Europos Sąjungos (ES) institucijų vadovai ir politikai teigia, kad iš esmės didesnių nesutarimų dėl bankų sąjungos ir bankų pertvarkos mechanizmo nėra. ES atstovai taip pat ragina bankų pertvarkos mechanizmą, dėl kurio Vilniuje susirinkę ES finansų ministrai penktadienį pirmą kartą diskutavo, įgyvendinti kuo greičiau.

REKLAMA
REKLAMA

Anot už vidaus rinką ir paslaugas atsakingo Europos Komisijos nario Michel Barnier (Mišelio Barnier), iš esmės visi sutinka dėl tikslo, kad bankų sąjunga ir bankų pertvarkos mechanizmas turi būti priimti. Taip pat sutariama ir dėl daugumos taisyklių.

REKLAMA

"Europos lygiu mūsų prioritetas pirmiausia yra pabaigti bankų sąjungos kūrimą. Parlamentas vakar balsavo, o šiandien mes Lietuvos iniciatyva pradėjome kitą temą. Dėl mūsų pasiūlymo - Europos bankų pertvarkymo mechanizmo. Per pietus buvo labai įdomi diskusija - kaip galima būtų apibendrinti šituos debatus, tai pirmiausia visi sutaria dėl tikslo. Vadovų taryboje jis buvo patvirtintas. Taip pat sutarta dėl taisyklių", - penktadienį po neformalios ES Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos posėdžio spaudos konferencijoje Vilniuje sakė M.Barnier.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, EK pasiūlytas bankų sąjungos modelis gali būti naudojamas kaip pagrindas, nes su tuo iš esmės sutinka teisininkai. Tačiau, anot M.Barnier, EK sulaukė priekaištų dėl savo vaidmens bankų sąjungoje. Jis tikino, kad EK, siūlydama steigti pertvarkymo valdybą, neprisiima jai nepriklausančių funkcijų ir nesistengia brukti kokios nors ideologijos.

"Svarbu, kad sistema veiktų, todėl mes ir siūlome pertvarkymo valdybą, tai yra geriau, negu tiesiog paprastas pertvarkymo institucijų iš valstybių narių susirinkimas ar susitikimas. To nepakanka", - tikino M.Barnier.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, iki metų pabaigos įmanoma pasiekti susitarimą tarp ES institucijų ir pertvarkymo mechanizmas galėtų pradėti veikti jau kitais metais.

Europos Centrinio Banko viceprezidentas Vitor Constancio (Vitoras Konstancio) sakė, kad net jeigu kitų metų pradžioje bankų pertvarkos mechanizmas ir nepradėtų veikti, tai netaptų tragedija.

"Jei tai (bankų pertvarka - BNS) nebus parengta pačią pirmą naujų metų dieną, tai, žinoma, netaps didžiule problema, tačiau visgi reikia, kad ji būtų parengta kiek įmanoma greičiau.

Pasak jo, svarbiausia, kad pertvarkos mechanizmas galėtų priimti europinius sprendimus, kurių nebūtų galima vetuoti, taip pat būtų įkurtas fondas, į kurį lėšas įneštų bankai. Tačiau V.Constancio pabrėžė, kad net jeigu fondo lėšos baigtųsi ir prireiktų jam skolinti, vėliau šį lėšų trūkumą vis vien padengtų bankai, o ne valstybių biudžetai: "Jis nereikalauja viešųjų finansų".

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų