REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos komisija paskelbė žinią, sukėlusią nerimo bangą verslo, mokslo ir kitų sričių atstovams, rašo „Kauno diena“.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvai laikinai nutraukiamas 562 mln. litų mokėjimas iš Europos regioninės plėtros ir Sanglaudos fondų. Nurodoma, kad 26 mln. litų iš 2010 m. deklaruotų 3 mlrd. litų galėjo būti susiję su netinkamai atliktomis projektų vykdytojų procedūromis.

REKLAMA

Kauno akademinė bendruomenė nenustebo, kad ES tirs pažeidimus dėl skiriamos paramos Lietuvai. Mat mūsų valdininkų sumanytos paramos gavimo taisyklės – painios ir neracionalios.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Viešųjų pirkimų tarnybos vadovės Živilės Bagdonaitės teigimu, būtent pačių lietuvių susigalvotų reikalavimų gausa ir pakišo koją mūsų šaliai.

„Manau, kad tik nedidelė dalis tų pažeidimų galėjo būti tyčiniai. Dauguma greičiausiai padaryta dėl labai painaus Viešųjų pirkimų įstatymo ir vieningo jo nuostatų taikymo išaiškinimo nebuvimo“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

LSMU Fiziologijos ir farmakologijos instituto vadovo Edgaro Stankevičiaus teigimu, pernelyg painus įstatymas stabdo mokslo plėtrą, taip pat prarandamas laikas dėl ilgai trunkančių pirkimų procedūrų, todėl „daugiametis įdirbis vien dėl Lietuvos biurokratijos gali tapti bevertis“.

Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas irgi griežtai kritikuoja viešųjų pirkimų tvarką.

„Įstatymas katastrofiškas, sistema nerangi, todėl Lietuvos rektorių konferencija Ūkio ministerijai nusiuntė kreipimąsi ir siūlo pakeitimus, palengvinančius mokslinę veiklą, kai tam pritraukiamos ES lėšos“, – teigė rektorius.

Šių metų valstybės biudžete ES lėšos sudarys 7,131 mlrd. litų. Didžiausia dalis skiriama ekonomikai ir moksliniams tyrimams – 4,3174 mlrd. litų. Lietuva yra trečioje vietoje tarp ES šalių panaudojant fondų lėšas – ją lenkia tik Airija ir Švedija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų