REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė, svarstydama Seimo rezoliuciją, raginančią pateikti ieškinį Europos Bendrijų Teisingumo Teismui dėl Europos Parlamento rezoliucijos, atsižvelgs į tai, kad Europos Sąjungos (ES) Pagrindinių teisių agentūra (PTA) šio klausimo dėl savo kompetencijos nesvarstys.

REKLAMA
REKLAMA

Europos teisės departamentas prie Teisingumo ministerijos informavo Ministro Pirmininko tarnybą, kad ES PTA lapkričio 10 d. išsiuntė atsakymą Europos Parlamento pirmininkui Ježiui Buzekui (Jerzy Buzek), kuriame pareiškė, kad jos nuomonės paskelbimas dėl Lietuvos Seimo priimto Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo informacijos poveikio įstatymo neįeina į jos kompetenciją, todėl ji to nesvarstys, nes tai viršytų jos įgaliojimus.

REKLAMA

Vyriausybės teigimu, taip, paaiškėjus naujoms aplinkybėms, Seimo lapkričio 10 d. priimtoje rezoliucijoje įvardintas susirūpinimas ir Lietuvoje kilę nuogąstavimai, kad Europos Parlamento rezoliucija sudarys sąlygas ES PTA kėsintis į jai nepriklausančias prerogatyvas, išsisprendė savaime.

Kaip ELTA jau skelbė, lapkričio 10 d. priimtoje Seimo rezoliucijoje ypatingas susirūpinimas pareikštas dėl to, kad Europos Parlamentas paprašė ES PTA atlikti specialų Lietuvos priimto įstatymo tyrimą, tuo, Seimo nuomone, viršijant Europos Parlamento ir Agentūros įgaliojimus.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo nariai "reiškia susirūpinimą, jog jeigu ši Europos Parlamento rezoliucija nebus oficialiai pripažinta negaliojančia, ji gali tapti pavojingu precedentu, kuris sudarytų sąlygas Europos Parlamentui ir ES PTA kėsintis į Europos Komisijos ir Europos Bendrijų teisingumo teismo prerogatyvas".

Rugsėjį europarlamentarai didele balsų dauguma (349) priėmė rezoliuciją dėl Lietuvos Respublikos nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo. Rezoliucijoje pažymima, kad Lietuva turi persvarstyti dar neįsigaliojusį Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymą, priimtą šių metų liepos 14 d.

Europarlamentarai ragina Lietuvos Prezidentę ir valdžios institucijas užtikrinti, kad nacionaliniai įstatymai būtų suderinami su žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis, įtvirtintomis tarptautinėje ir Europos teisėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų