Elektrėnų „Energija“ atvirajame Latvijos ledo ritulio čempionate 5:6 (0:2, 3:3, 2:1) pripažino „SMScredit.lv“ komandos pranašumą, teigiama pranešime spaudai.

Elektrėnų klubo ledo ritulininkas Aurelijus Kriščiūnas po pralaimėjimo nenusiminė ir gyrė savo komandos gynybą.

„Negalėčiau pasakyti, kad pradėjome rungtynes be charakterio, tiesiog sportas yra toks dalykas. Čia nemažai kas priklauso ir nuo sėkmės. Šiandien sėkmė buvo „SMScredit.lv“ pusėje. Iš vėžių mus išmušė du greiti jų įvarčiai, tačiau sugebėjome susikaupti ir varžovus pasivyti. Šiandien galime drąsiai sakyti, kad „Energijos“ gynyba buvo puiki. Tikėjomės įtemptų rungtynių, netgi varžovai prieš mačą ir po jo juokavo, kad tarpusavio rungtynės visada būna sunkios ir įtemptos. Šiandien tai tik įrodėme“, - Aurelijus Kriščiūnas.

Latviai jau per pirmąsias keturias žaidimo minutes nusprendė „Energijos“ ledo ritulininkus pasiųsti į nokdauną ir atitrūkti (1:22, 3:24 – Karlis Rožkalnis po Ronaldo Cinko ir Andrejaus Maslovskio perdavimų).

Antro kėlinio pradžioje „Energija“ švelnina skirtumą (21:00 – Rolandas Aliukonis po Aurelijaus Kriščiūno ir Ilja Zagretdinovo perdavimo). Tačiau tuoj po to Romanas Aliapkinas komandai uždirba dvi baudos minutes ir „SMScredit.lv“ sugebėjo išnaudoti žaidėjų skaičiaus pranašumą aikštėje (23:21 – Aleksandras Baburinas).

Po keturių minučių latviai dar kartą rezultatyviai atakuoja (27:36 – Jurijus Klujevskis po Romano Glazkovo ir Aleksandro Kerčo perdavimo), o neprabėgus nė minutei jie sugebėjo dar kartą įveikti „Energijos“ gynyba ir įmušti penktą įvartį (28:00 – K. Rožkalnis po A. Maslovskio ir R. Cinko perdavimo). Situaciją sušvelnino kėlinio viduryje „Energijos“ pelnytas įvartis (30:02 – Aurelijus Kriščiūnas po Vytauto Jagelavičiaus perdavimo).

Po šio „Energijos“ įvarčio buvo pakeistas lietuvių vartus saugantis vartininkas – vietoj Nerijaus Dauksevičiaus į vartus siunčiamas Donatas Žukovas. Kėlinio paskutinę minutę trečią įvartį „Energijai“ pelnė Šarūnas Kuliešius (39:07 – po Aivaro Bendžiaus ir Romano Aliapkino perdavimo).

Trečią kėlinį latviai vėl pradėjo įvarčiu (43:36 – Romanas Glazkovas po Dmitrijaus Šancovojaus ir A. Kerčo perdavimo). Po keturių minučių „Energija sumažino skirtumą iki dviejų įvarčių (47:45 – I. Zagretdinov po Dovydo Kulevičiaus ir Š. Kuliešiaus perdavimo). Likus žaisti penkioms minutėms iki runtynių pabaigos Aivaras Bendžius sumažino skirtumą iki minimalaus (54:37 – po Š. Kuliešiaus ir R. Aliapkino perdavimo).