REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paaiškėjo, kad Jungtinėje Karalystėje įstrigę lietuviai, latviai ir estai bus parskraidinti vieninteliu humanitariniu reisu į Rygą pirmadienį. Tačiau į jį pateks toli gražu ne visi. Į ambasadą su oficialiais prašymais kreipėsi jau daugiau nei 300 žmonių, o lėktuve Lietuvai skirtos vos 48 vietos. Beje, skrydis bus mokamas.

Paaiškėjo, kad Jungtinėje Karalystėje įstrigę lietuviai, latviai ir estai bus parskraidinti vieninteliu humanitariniu reisu į Rygą pirmadienį. Tačiau į jį pateks toli gražu ne visi. Į ambasadą su oficialiais prašymais kreipėsi jau daugiau nei 300 žmonių, o lėktuve Lietuvai skirtos vos 48 vietos. Beje, skrydis bus mokamas.

REKLAMA

Londone gyvenanti Edita su širdies draugu Jonu pirmadienį ketino automobiliu kirsti Eurotunelį ir skubėti į Lietuvą. Plaučiuose aptikus trombą labai pablogėjo Jono tėvo būklė. Visgi Prancūzijai uždarius sienas, išvykti iš Jungtinės Karalystės jiems nepavyko. Tačiau vakar Joną ir Editą pasiekė dar blogesnė žinia – senolis Lietuvoje mirė.

„Kaip begali baisiau žmonės jaustis tokią baisią valandą? Čia yra nemigo naktys, skambučiai į Lietuvą per naktis ir visaip, nes ten jo mama ir sesė tik dviese. Pasimetę visi labai baisiai. Tai yra išbandymas baisus”, – sako Londone gyvenanti lietuvė Edita.

REKLAMA
REKLAMA

Pora jau kreipėsi į ambasadą dėl vietos humanitariniame reise, pateikė artimojo mirtį įrodančius dokumentus. Tačiau kol kas atsakymo dar negavo.

„Reikėjo ir raminančių, ir viso kito. Ir tartum žmogus norėtų pėsčias eiti. Toks jausmas. Aišku, eitų, jei galėtų per tunelį praeiti”, – pasakoja Edita.

REKLAMA

Visgi Lietuva, Latvija ir Estija jau sutarė, kad vienintelis humanitarinis įstrigusių žmonių reisas iš Londono į Rygą vyks gruodžio 28-ąją, pirmadienį. Pirmenybė bus teikiama tiems, kuriems skrydis būtinas dėl prastos sveikatos. Tačiau tai nėra vienintelis galimas kriterijus.

„Žinoma prioritetas yra vaikai, mamos su vaikais, besilaukiančios moterys. Savaime suprantama, humanitarinė eilė”, – teigia Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Žmogiškumo kriterijus – pagrindinis dalykas. Žiūrėkime į tuos atvejus žmogiškai, todėl kad vietų skaičius nedidelis ir tie žmonės, kurie turi galimybę luktelėti tas keletą dienų, labai prašysime kantrybės palaukti”, – kalbėjo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. 

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienos šalies piliečiams lėktuve numatyta po 48-ias vietas. Jeigu kuri nors valstybė neužpildys savo vietų, jos bus perdalytos kitoms. Skrydis bus mokamas, tačiau jo kaina dar nepaskelbta. Įstrigusiems žmonėms teks turėti neigiamą koronaviruso testą arba grįžus 10 dienų izoliuotis.

„Pargabenimą padėsime suorganizuoti iš Rygos oro uosto į Lietuvą. Kolegos pažadėjo, kad pargabenimas bus sklandus, palyda ir visi kiti dalykai, tiesiog, kad tie žmonės neužtruktų ir kuo skubiau tie žmonės grįžtų namo”, – sako G. Landsbergis.

Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje sako, kad grįžti į Lietuvą gali tikėtis ir artimųjų netekę asmenys, tačiau ne šeimomis, tik pats artimiausias žmogus. Pasak ambasadoriaus, oficialius prašymus parvykti į Lietuvą jau pateikė daugiau nei 300 Jungtinėje Karalystėje įstrigusių Lietuvos piliečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kurie neturi čia gyvenamosios vietos, kurie yra laikinai patekę į JK– keliavę ar atvykę dėl studijų. Yra jaunų žmonių, net ir nepilnamečių, kurie atvykę konsultuotis su būsimais universitetais ir patekę štai į tokią situaciją”, – pasakoja ambasadorius Renatas Norkus.

Tuo metu rokiškietė Asta, įstrigusi Veikfilde, Anglijoje, rodo pilną autobusiuką emigrantų artimiesiems sukrautų dovanų, kurias su vyru į Lietuvą turėjo parvežti dar iki švenčių.

Žmonės laukia dovanų, o pačios Astos ir kai kas namuose.

„Vaikai tai ne, bet mūsų katinas. Čia viskas juoko formoj. Vaikai nelaukia, bet dabar tokia situacija tokia, kad dabar šiuo metu turim apkrauti visai nekaltus žmones savomis problemom, nes turim pas juos glaustis”, – teigia išvykti negalinti lietuvė Asta.

REKLAMA

Visgi po dviejų parų blokados Prancūzija jau pamažu atsiveria. Nuo šio ryto į Prancūziją galima patekti keltais, lėktuvais, traukiniais. Tiesa, kol kas keliauti leidžiama tik Prancūzijos piliečiams, Prancūzijoje gyvenantiems britams ir vilkikų vairuotojams. Visi jie privalo pateikti iki išvykimo trijų parų laikotarpyje padarytą neigiamą koronaviruso testą. Rokiškietė Asta sako, kad su vyru bandys išvykti po penkių dienų, o už testą, kurį abu darysis rytoj, sumokėjo po 166 eurus.

„Aš dabar suku galvą, kada tas testas įsigalios? Ar nuo tada, kai gauni neigiamą atsakymą, ar nuo tada, kai tu testą pasidarai? Nes jeigu aš tik gausiu 27 d., o mano tunelis 28 d., tai klausimas, ar aš vėl galėsiu išvažiuoti?”, – kalbėjo Asta.

REKLAMA

Šiuo metu Doverio uoste susiformavusi apie 5000 vilkikų eilė. Jų vairuotojams trūksta kantrybė. Prasideda ir susirėmimai.

Tačiau tikėtina, kad vairuotojams kantrybe apsišarvuoti reikės dar labiau. Britanijos valdžia sako, jog kad ir kaip stengtųsi kuo skubiau visiems atlikti testus, eilės ims sklaidytis tik po kelių dienų. Beje, draudimą atvykti iš Jungtinės Karalystės šiandien taip pat panaikino ir Olandija su Belgija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų