REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kadangi Lietuvoje neįteisinta galimybė bankrutuoti fiziniam asmeniui, skolų prislėgtas lietuvis gali išsikraustyti į kitą ES šalį ir bankrutuoti joje, o teismo sprendimas galiotų ir Lietuvoje paimtoms skoloms, teigia teisininkai.

REKLAMA
REKLAMA

"Visiškai įmanoma. Tokį kelią atveria ES teisė", - apie galimybę Lietuvoje prasiskolinusiam fiziniam asmeniui bankrutuoti kitoje ES šalyje ir taip ilgainiui būti atleistam nuo skolų "Verslo žinioms" aiškino Mykolo Romerio universiteto docentas Rimvydas Norkus.

REKLAMA

Pasak jo, lietuviui bankrutuoti kitoje ES šalyje leidžia 2000 m. priimtas Europos Tarybos reglamentas.

"Vien išvažiuoti neužtenka. Reglamentas sako, kad bankroto bylą kelia tos valstybės teismas, kuri yra skolininko pagrindinių turtinių interesų buvimo centras", - teigia R. Norkus.

Jis aiškina, kad lietuvis skolininkas į kitą ES šalį turėtų būti persikraustęs "veiksmingai": ten gyventi, turėti pajamų, finansinių interesų. Tuomet toje šalyje jis gali pasiskelbti nemokiu, teismas gali iškelti bankroto bylą, reikalavimus Lietuvos komercinis bankas turėtų reikšti byloje, iškeltoje ten, o ne Lietuvoje. Lietuvos teismai baigtos fizinių asmenų bankroto bylos atveju neturėtų jokios kitos išeities kaip pripažinti, kad fizinis asmuo yra bankrutavęs užsienyje ir ten atleistas nuo skolų arba kokia nors kita tvarka reabilituotas.

Ūkio viceministras Rimantas Žylius teigė nesąs tikras, ar įmanoma taip interpretuoti ES teisę, tačiau, jeigu tai išties padidintų emigraciją, anot jo, politikai bandytų fizinių asmenų bankroto klausimą spręsti kuo skubiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų