REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saudo Arabijos karalius Salmanas ėmėsi „precedento neturinčių veiksmų“ siekiant pažaboti islamo ekstremizmą nurodydamas vietos autoritetingai teologų tarybai peržiūrėti mokymų gaires visame pasaulyje, rašoma „The Guardian“.

Saudo Arabijos karalius Salmanas ėmėsi „precedento neturinčių veiksmų“ siekiant pažaboti islamo ekstremizmą nurodydamas vietos autoritetingai teologų tarybai peržiūrėti mokymų gaires visame pasaulyje, rašoma „The Guardian“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karališkąjį įsaką praėjusią savaitę paskelbęs karalius Salmanas nurodė Medinoje įkurti „Karaliaus Salmano kompleksą“, kuriame susibūrusiems islamo autoritetams teks darbas nustatyti ir „išnaikinti melagingus ir ekstremistinius tekstus“.

REKLAMA

Bandys paaiškinti, kas yra „geras islamas“ ir atskirti „blogą islamą“

„Karaliaus Salmano kompleksas“ turėtų tapti „patikimu teisingo ir autentiško hadito šaltiniu“, teigiama praėjusios savaitės sauditų kultūros ir informacijos ministerijos pranešime. Šis įvykis yra vadinamas „precedento neturinčia iniciatyva“.

Haditai yra pranašo Mohamedo mokymų, veiksmų ir pareiškimų visuma, kuri kartu su Korano tiesomis yra visų musulmonų tikėjimo gairių pagrindas.

REKLAMA
REKLAMA

Islamo tyrinėtojai ištirs žinomus ir žmonių tikėjimo mokymuose naudojamus haditus siekiant „išnaikinti melagingus ir ekstremistinius tekstus ir bet kokiu kitus tekstus, kurie prieštarauja islamo mokymams ir kuriais šiuo metu yra bandoma pateisinti nusikaltimus, žudynes ir teroro išpuolius, bei kuriems nėra vietos islame, taikos religijoje“, rašoma ministerijos pranešime.

Karalius Salmanas taip pat paskyrė šeichą Mohamedą bin Hassaną al-Sheikhą, mokslo tarybos narį, šio komplekso tarybos vadovu. Kitus šios tarybos narius paskirs jis pats karališkuoju įsaku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saudo Arabijos valdžia oficialiai nuo pat 2001-ųjų rugsėjo 11-osios tragedijos deklaruoja nerimą dėl ekstremizmo, tiek vietinio, tiek ir Vakaruose rengiamų išpuolių, leidiniui pasakojo Artimųjų Rytų ekspertė Jane Kinninmont.

„Jie galėtų sakyti, kad kaltinimai yra pasenę, tačiau jie žino, kad tai yra jų Achilo kulnas Vakaruose. Naujoji Saudo Arabijos valdžia daug labiau rūpinasi savo įvaizdžio formavimu negu iki tol ir realiai bando susitvarkyti su ekstremizmu“, – aiškino ji.

Susidūrė su spaudimu dėl Jemeno

J. Kinninmont teigimu, Saudo Arabija taip pat susidūrė su tarptautiniu spaudimu dėl situacijos Jemene. Praėjusį mėnesį JT sutiko pradėti nepriklausomą tyrimą dėl įtarimų žmogaus teisių pažeidimo atvejų Jemene, kuriame visos tris metus pilietiniame kare dalyvaujančios pusės yra kaltinamos dėl nuolatinių tarptautinių normų pažeidimų.

REKLAMA

Saudo Arabija kovoja Jemeno prezidento, Abdo Rabbu Mansouro Hadi, pusėje, prieš Irano palaikomus hučių sukilėlius. Saudiečiai ir jų sąjungininkai yra kaltinami neteisėtais antskrydžiais Jemene, kurių metu buvo taikytasi į ligonines, mokyklas ir turgus, ir kurių metu žuvo tūkstančiai civilių. Taip pat šiais metais „konservatorių think tankais“ vadinami „Henry Jackson Society“ ekspertai pareiškė, kad Saudo Arabija skatino ir finansavo ekstremizmą Jungtinėje Karalystėje. Jų pranešime yra teigiama, kad „Saudo Arabija nuo 1960-ųjų skyrė milijonus dolerių eksportuojant vahabizmą (viena iš islamo atšakų) po musulmonų šalis, įskaitant ir diasporas Vakaruose“.

REKLAMA

„Jungtinėje Karalystėje buvo finansuojamos mečetės ir islamo mokymo įstaigos, kurios savo ruožtu dalyvavo ekstremistinių pamokslininkų ir tokios pat literatūros parengime ir platinime. Įtaka buvo plečiama taip pat ir parengiant britų musulmonų religinius lyderius Saudo Arabijoje vykstančių mokymų metu, bei naudojant Saudo Arabijoje išleistą literatūrą Jungtinėje Karalystėje veikiančiose islamo mokyklose“.

Saudo Arabijos ambasada Londone pareiškė, kad šie teiginiai yra „kategoriškai neteisingi“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų