REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalėjimų departamentas įsigijo 100 supaprastinto elektroninio stebėjimo  įrangos komplektų už 40 tūkstančių litų ir ketina praktiškai panaudoti jau šią vasarą.

REKLAMA
REKLAMA

Teisingumo ministerija pristatė žurnalistams, kaip veiks elektroninio stebėjimo įrangą, kurią leista naudoti šalyje įsigaliojus Probacijos įstatymui.

REKLAMA

„Įsigijome 100 supaprastinto stebėjimo įrangos komplektų, kuriuos sudaro elektroninė apyrankė ir siųstuvas, kuriam energija tiekiama elektra. Jau nuo liepos 27 dienos teismai taikys elektroninį stebėjimą, kurio vienos paros kaina siekia vos 13 litų. Šiuo metu vieno nuteistojo išlaikymas  įkaltinimo įstaigoje vienai parai kainuoja apie 60 litų“, – sakė Teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Pasak jo, nuteistieji turės galimybę būti su šeima, dirbti, gyventi normalų gyvenimą: „Žinoma, tai priklauso nuo asmens nusiteikimo nedaryti nusikaltimų ir gyventi laisvėje.“

REKLAMA
REKLAMA

Apyrankė veiks 12 mėnesių

R. Šimašius sakė, kad kiekvienam lygtinai paleistam asmeniui bus išduodamas komplektas – siųstuvas ir apyrankė, pastaroji specialiu užraktu bus uždedama ant kojos arba nuimama.

Elektroninės apyrankės baterija veikia 12 mėnesių, todėl nėra būtinybės jos nuolat krauti, tačiau egzistuoja kita problema – siųstuvas veikia tik prijungus jį prie elektros srovės. Lygtinį paleidimą taikantys teismai privalės pasidomėti, ar paleidžiamojo asmens gyvenamojoje vietoje yra elektros energija.

Tiesa, elektros tiekimui nutrūkus, siųstuvas savarankiškai galės veikti dar 72 valandas.

„Jeigu lygtinai paleistas asmuo mėgins siųstuvą sugadinti ar išjungti, apie tai bus pranešta centriniam pultui. Jeigu siųstuvas suges pats, bus imtasi priemonių jį pataisyti. Negalima bus savarankiškai nuimti apyrankės“, – sakė konkursą teikti elektroninio stebėjimo paslaugą laimėjusios kompanijos BS2 atstovas Tomas Augucevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Veikia tik 100 metrų spinduliu

Pasak jo, apyrankė nebijo šalčio, karščio, su ja galima maudytis. Tiesa, pabrėžė T. Augucevičius, apyrankė veiks tik 100 metrų spinduliu: „Kol kas veiks supaprastintas variantas, tačiau norintiems bus įmontuotas JPS nuotolinio stebėjimo siųstuvas. Tačiau tai kainuos kiek brangiau.“

Dėl šios priežasties su paleistu į laisvę nuteistuoju bus tariamasi dėl stebėjimo sąlygų. Dieną jam bus leista pasišalinti, tačiau naktį ar nurodytomis valandomis jis privalės būti greta siųstuvo.

REKLAMA

Techninę įrangos priežiūrą atliks konkursą laimėjusi kompanija.

Pažeisti neįmanoma

Elektroninės apyrankės nebus įmanoma nuimti ar kitaip pažeisti, nukirpti. Vos pamėginus tai padaryti, signalą gaus centrinis pultas, kur bus perduodama informacija apie kiekvieną stebimą asmenį.

„Su asmeniu bus mėginat susisiekti siųstuvu, kuris turi ragelį ir ten galima paskambinti. Jeigu paleistas į laisvę nuteistasis neatsilieps, į jo namus bus siunčiami policijos pareigūnai. Todėl teismas privalės atsižvelgti į paleidžiamo į laisvę norą ten gyventi bei įkaltinimo įstaigų rekomendacijas“, – sakė ministras R. Šimašius.

REKLAMA

Pasak jo, dėl elektroninio stebėjimo galima bus paleisti ir už sunkius nusikaltimus nuteistus asmenis: „Tokia praktika taikoma daugelyje šalių ir ji pasiteisino.“

Kol kas ši paslauga bus tiekiama nuteistiesiems nemokamai, tačiau kai kuriuose šalyse norintis ištrūkti į laisvę privalo susimokėti apie 70 eurų. Tokia praktika taikoma Vokietijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų