Ketvirtadienį Eurolygoje įvyko Ispanijos grandų mūšis, kuriame triumfavo Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ (21/8), svečiuose 81:76 (24:19, 17:19, 16:16, 24:22) palaužusi Madrido „Real“ (17/12) ekipą ir iškovojusi jau trečią pergalę iš eilės.

Itin lygiose rungtynėse „Barcelonos“ didžiausias pranašumas siekė vos 6 taškus, tačiau ji dažniausiai būdavo priekyje, o „Real“ pirmavo vienu tašku vos tris kartus (6, 7 ir 31 minutėmis).

Likus žaisti šiek tiek daugiau nei minutę „Barcelona“ fantastiškai apsigynė, kai Nikola Mirotičius blokavo link krepšio besiveržusio Gabrielio Decko metimą, o jau po 13 sekundžių Pierre‘as Oriola atliko galingą dėjimą į „Real“ krepšį bei padidinus pranašumą iki 5 taškų (77:72), likus žaisti 55 sekundes privertė varžovų trenerį prašyti minutės pertraukėlės.

Po minutinės „Real“ prametė tritaškį, tačiau G.Deckas atsikovojo kamuolį ir išprovokavo Cory Higginso pražangą bei pataikė abu baudos metimus (74:77). Likus žaisti 38 sekundes C.Higginsas išprovokavo Jeffery Tayloro pražangą ir realizavo abu baudos metimus bei sugrąžino „Barcelonai“ penkių taškų pranašumą (79:74).

Po dar vienos pertraukėlės sugrįžusi „Real“ sugebėjo surengti greitą ataką, tačiau likus 11 sekundžių C.Higginsas realizavo dar du baudos metimus, o per likusį laiką „Real“ stebuklo nebesukūrė ir nepasivijo „Barcelonos“.

Šiose rungtynėse „Barcelona“ padarė 9 klaidas, tuo tarpu „Real“ – 16.

„Barcelona“ prieš „Real“ šventė jau ketvirtą pergalę iš eilės skaičiuojant visus įmanomus turnyrus. 2020 m. spalį Eurolygoje jie laimėjo rezultatu 79:72, gruodį Ispanijos čempionate nugalėjo 87:82, o šiais metais Ispanijos Karaliaus taurės finale laimėjo 88:73.

„Real“: Gabrielis Deckas 17, Walteris Tavaresas 16, Alberto Abalde 11, Carlosas Alocenas 8.

„Barcelona“: Pierre‘as Oriola 18, Nikola Mirotičius 13, Kyle‘as Kuricas ir Nickas Calathesas – po 11.