• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekvadoro prezidentas Rafaelis Correa (Rafaelis Korėja) sekmadienį didele persvara laimėjo referendumą, dėl kurio galbūt galės paveržti valdžią iš Kongreso, kuris šioje politiškai nestabilioje šalyje laikomas korumpuotu.

REKLAMA
REKLAMA

Suskaičiavus 11 proc. balsų buvo paskelbta, kad 83 proc. rinkėjų parėmė R.Correos raginimą perrašyti konstituciją ir atimti valdžios įgaliojimus iš Kongreso, kuris į valstybines firmas ir teismus esą skiria parlamentarų draugus.

REKLAMA

"Ant kortos buvo pastatyta ateitis, ant kortos buvo pastatyta šalis, ir ekvadoriečiai tai ateičiai pasakė "Taip", - Gvajakilio uostamiestyje sakė kairiųjų pažiūrų R.Correa, kuris yra Venesuelos prezidento Hugo Chavezo (Hugo Čaveso) draugas.

R.Correa, kuris pelnė populiarumą dėl konfrontacijos su politikos elitu, nori, kad suformavus naują instituciją parlamentarai daugiau laiko praleistų savo mažose rinkimų apygardose ir kad susilpnėtų tradicinės partijos, kurios buvo pagrindinės veikėjos pastarąjį dešimtmetį nušalinant tris prezidentus.

REKLAMA
REKLAMA

R.Correa, kuris išgąsdino užsienio investuotojus grasinimais sustabdyti skolų išmokėjimą, savo populistines nuostatas pabrėžė pažadėdamas nutraukti kontaktus su Tarptautiniu valiutos fondu šią savaitę išmokėjus jam savo skolą.

Balsuoti ekvadoriečiams yra privaloma; sekmadienį rinkėjų aktyvumas, regis, buvo toks pats kaip ir per praėjusių metų prezidento rinkimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R.Correa imasi taktikos, panašios į tą, kurią taiko kiti kairiųjų pažiūrų prezidentai šiame regione - H.Chavezas ir Bolivijos lyderis Evo Moralesas (Evas Moralesas), kurie atėję į valdžią taip pat sušaukė referendumus savo valdžiai įtvirtinti.

Per vieną renginį Venesueloje, šalia stovint E.Moralesui, H.Chavezas smerkė "baisų Ekvadoro nestabilumą" ir paskelbė: "Visi turime paremti Correos pergalę".

Referendumas atskleidė politinį susiskaldymą šioje didžiausioje bananų eksportuotojoje. Praėjusį mėnesį buvo atleista daugiau kaip pusė Ekvadoro Kongreso narių, nes jie reiškė nepritarimą R.Correos planams dėl referendumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų