• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien trečius metus iš eilės minima Pasaulinė kontracepcijos diena. Šių metų iniciatyvos šūkis: „Tavo gyvenimas. Tavo balsas: kalbėk apie kontracepciją“.

REKLAMA
REKLAMA

Iniciatyvos ambasadorius Lietuvoje – Egmontas Bžeskas kviečia jaunimą atvirai kalbėtis apie kontracepciją ir ragina vaikinus prisiimti daugiau atsakomybės.  

REKLAMA

Jaunimo apklausa rodo, kad tik trečdalis paauglių ieškodami informacijos apie kontracepciją kalbėtųsi su gydytojais specialistais, partneriu ir draugais. Drovumas kalbant apie seksą ir baimė pasirodyti pasileidusiu yra viena iš priežasčių, kodėl paaugliai neturi patikimos informacijos apie kontraceptines priemones ir nesisaugo lytinių santykių metu.  

REKLAMA
REKLAMA

„Seksas yra ne tik abipusis malonumas, bet ir abipusė atsakomybė, todėl manau, kad vyrai neturi palikti saugumo merginos rūpesčiui ar tuo labiau savieigai. Kalbėjimasis tarpusavyje apie apsisaugojimo priemones padeda išvengti nepageidaujamų pasekmių“, - teigė Egmontas Bžeskas, iniciatyvos „Pasaulinė kontracepcijos diena 2009” ambasadorius.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialiai atlikta jaunimo apklausa atskleidė, kad lyčių stereotipai vis dar gajūs: beveik pusė vaikinų mano, kad pokalbį apie kontracepciją turėtų inicijuoti mergina. Lygiai tokia pati dalis vaikinų mano, kad merginos, besinešiojančios prezervatyvus yra lengvai prieinamos ir turi daug atsitiktinių partnerių.  

„Jaunimo apklausa rodo, kad daugiau nei du trečdaliai paauglių nėra kalbėjęsi apie kontracepciją su gydytojais specialistais. Tai lemia paauglių drovumas ir dviprasmiški teisės aktai, negarantuojantys konfidencialių sveikatos paslaugų nepilnamečiams. Internete pateikiama informacija ne visada yra patikima ir tiksli, tad raginame paauglius kalbėtis ir pasitarti su tais, kuriais jie pasitiki“, - teigė Esmeralda Kuliešytė, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos, pagrindinės iniciatyvos „Pasaulinė kontracepcijos diena 2009” organizatorės Lietuvoje vadovė.

REKLAMA

Nepageidaujami nėštumai ir lytiniu keliu plintančios infekcijos, vis dar yra pasaulinė problema. 44 procentų jaunuolių nesisaugo pirmųjų lytinių santykių metu. Pusė moterų, nenaudojančių kontraceptinių priemonių, pastoja per pirmuosius šešis lytinio gyvenimo mėnesius. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje kasmet atliekama apie 800 paauglių abortų ir gimdo apie 1000 paauglių, jaunesnių nei 18 metų.

REKLAMA

Pasaulinės kontracepcijos diena minima visame pasaulyje. Visame pasaulyje garsūs, tinklaraščius rašantys žmonės susijungė į iniciatyvą „Youth Task Force“, kurios tikslas kalbėti apie tai, kas svarbu jauniems žmonėms jiems suprantama kalba. „Youth Task Force“ iniciatyvoje dalyvauja įvairių šalių įžymybės, kuriais jaunimas žavisi ir pasitiki. YTF dalyviai rašys tinklaraščius jaunimui aktualiomis temomis apie kontracepciją ir seksualinę sveikatą, kurie bus patalpinti svetainėje www.your-life.com.  



Patikrinta informacija – tinklalapyje jaunimui, tėvams ir mokytojams

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulinės kontracepcijos dienos proga atnaujintas tinklalapis www.your-life.lt, kuriame pateikiama objektyvi ir patikrinta informacija apie žmogaus kūną, seksualumą, kontracepcijos galimybes, reprodukcinę sveikatą, lytiniu keliu plintančias infekcijas ir kt. Praktinių patarimų čia gali rasti paaugliai, tėvai, mokytojai ir gydytojai.  

REKLAMA

Apie Pasaulinę kontracepcijos dieną

Pasaulinė  kontracepcijos diena - tai ilgalaikė tarptautinė kampanija, siekianti, kad kiekvienas nėštumas būtų pageidaujamas. Pasaulinė kontracepcijos diena minima kasmet rugsėjo 26 d. nuo 2007 metų. Šios dienos tikslas - skatinti visuomenę daugiau domėtis kontracepcija, kaip prevencijos priemone, mažinant didelį neplanuotų nėštumų skaičių. Šių metų kampanijos šūkis – „Tavo gyvenimas. Tavo balsas: kalbėk apie kontracepciją“. Šiuo šūkiu paaugliai raginami kalbėti apie nepageidaujamo nėštumo prevenciją bei lytiniu keliu plintančias infekcijas su tais, kuriais jie pasitiki. Kampanija skirta 15-19 metų paaugliams, kuriems labiausiai trūksta patikimos informacijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų