REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Edmundas parodė stulbinantį grybų laimikį: iš miško nešė šimtais (nuotr. Edmundo Tilviko)

Pajūryje gyvenčiam Edmundui Tilvikui kiti grybautojai pavydi sėkmės. Užėjęs į mišką tik apsižvalgyti Eduardas į namus sugrįžo su daugiau nei 200 grybų. 

9

Pajūryje gyvenčiam Edmundui Tilvikui kiti grybautojai pavydi sėkmės. Užėjęs į mišką tik apsižvalgyti Eduardas į namus sugrįžo su daugiau nei 200 grybų. 

REKLAMA

„Išėjau pasižvalgyti, gal grybai dygsta? Gi dygimas praėjo... Laukiam rudeninių dygimo. 

Ir pasitaikyk gi taip: grybautojų nėr, o grybų – nors tvenkinius tvenk!“ – rašo Edmundas, pasidalinęs savo laimikio nuotraukomis „Grybautojų...“ grupėje.

Sekmadienį Kalniškių miške, šalia Kartenos, grybavęs vyras juokiasi, kad raudonikiai vos jam nenuplėšė rankų. 

„Vos rankų nenuplėšė tie „karandašiniai“ raudonikiai... Ir skaičiai magiški – 222 raudonikiai (pradedant miniukais, toliau tobulo kalibro...) ir 22 baravykai (tie tai pavargę, dar nežino, kad rudeniniai turi pradėti dygti)“, – juokauja.

Komentuodami vyro rastą „aukso puodą“ kiti grybautojai negailėjo pagyrų ir džiaugėsi tokia grybautojo sėkme. 

REKLAMA
REKLAMA

Kiti atviravo, kad smagu pasižvalgyti į kitų radinius, mat jų regionuose dar raudonikių ar baravykų nematyti.

Būtina žinoti kiekvienam grybautojui

Stebint socialiniuose tinkluose grybautojų miško laimikius, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus specialistai primena, kaip reikėtų saugiai grybauti.

REKLAMA

„Lietuviškai vasarai sugrįžus, vėl socialiniuose tinkluose pasipils pilnos grybų pintinės bei gardžiausių patiekalų su grybais nuotraukomis!“ – rašo feisbuko paskyroje Lietuvos Raudonasis Kryžius. 

Tačiau tam, kad pramoga nevirstų nelaime, jie pataria, ką būtina žinoti išsiruošus į mišką ir kaip išvengti apsinuodijimo grybais:

„Į mišką eikite su pilnai įkrautu telefonu, kad esant reikalui galėtumėte pranešti apie savo buvimo vietą ar išsikviesti pagalbą.

Prieš eidami į nepažįstamą vietovę, gerai išstudijuokite žemėlapį, orientyrus, neikite į naujas vietas vieni, esant kompanijoje nenutolkite nuo kitų asmenų. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasirūpinkite apranga, kuri jus apsaugotu nuo įbrėžimų, įkandimų ir saugotų pablogėjus oro sąlygoms. Nepamirškite pasiimti atsigerti vandens, jei miške užtruktumėte ilgiau nei planavote. 

Rinkite tik gerai pažįstamus grybus. Nevalgykite, neragaukite žalių, netinkamai arba jums nežinomu būdu apdorotų grybų. Surinktus grybus kruopščiai nuvalykite ir apdorokite tą pačia dieną.“

Specialistai taip pat primena, kad norint valgyti prieš kurį laiką užkonservuotus grybus ir pamačius, kad dangtelis išpūstas, tokių grybų valgyti negalima.

„Sandariai uždarytuose stiklainiuose nesant deguonies, gali daugintis botulizmo bakterijos, kurios išskiria labai nuodingą egzotoksiną“, – paaiškinama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat priduriama, kokie simptomai išduoda apsinuodijimą grybais ir ką daryti juos pajutus: „Suvalgius grybų ir pajutus apsinuodijimo simptomus (sunkumą skrandyje ar pykinimą, galvos skausmą ar svaigimą, bendrą silpnumą), nedelsiant kreipkitės į gydytoją. 

Apsinuodijus, kol laukiate gydytojo pagalbos, pasistenkite pašalinti skrandžio turinį, gerkite vandenį ir būtinai iš organizmo pašalintas medžiagas – druskas ir mineralus. Saugaus grybavimo!“

Eduardas ir Edmundas yra mano kaimynai. Kai jie nešė šimtus grybų, apstulbau !!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų