REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įprasta manyti, jog menininkai emocionalūs, reaguoja į kiekvieną smulkmeną. Štai Edgaras Lubys net viešos kritikos klausosi šaltu veidu. Nenuostabu, kad tai pykdo aplinkinius, tačiau ar pagrįstai?

Įprasta manyti, jog menininkai emocionalūs, reaguoja į kiekvieną smulkmeną. Štai Edgaras Lubys net viešos kritikos klausosi šaltu veidu. Nenuostabu, kad tai pykdo aplinkinius, tačiau ar pagrįstai?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į sceną su trenksmu grįžęs dainininkas ne tik rūpinasi šeima, bet ir koncertuoja pristatydamas savo naujausią albumą „Tu dalis manęs“. Radęs progą Edgaras sutiko atsakyti į kelis klausimus skaitytojams.

REKLAMA

Kokias emocijas jaučiate, kuomet didžiulei žiūrovų auditorijai pristatote savo paties kurtą dainą?

Jaučiuosi savo vietoje. O kai darai tą, ką turi daryti – jauti ramybę ir laimę. Žinoma, kiekvienas koncertas užkrauna atsakomybę ant pečių, todėl jaudulys visuomet yra. Jei nesijaudini, tai kam tuomet lipti ant scenos?

Esate išleidęs gausybę savo kūrybos dainų. Kuri iš jų labiausiai atspindi jūsų asmenybę?

Nėra tokios, gal dar tik bus. Kiekvienas kurdamas muziką turi jausti alkį kūrybai. Jei parašęs dainą priskiria ją sau, sakydamas – „ši daina atspindi mane“, tai kūrybos kelyje jis tiesiog sustoja. Aš tokios dainos dar neturiu, dar galvoju apie ateitį. Kiekviena mano daina yra sukurta išgyvenant, patiriant kažkokias emocijas. Nėra dainos, kuri visiškai mane atspindėtų.

REKLAMA
REKLAMA

Tai jūsų emocinę būklę dabar labiausiai atspindi naujausia daina – „Gyvenk“?

Tam tikra prasme, taip. Juolab, kad šios dainos žodžiuose yra ta skambi frazė – „tu dalis manęs“. Visų mūsų asmenybės lyg ir skirtingos, tačiau, iš tiesų, esame tapatūs. Tai ir yra pagrindinė viso mano albumo „Tu dalis manęs“ dainose rutuliojama mintis.

Ar dalyvaudamas televizijos projektuose siekiate labiau išpopuliarėti? Juk per daugelį scenoje praleistų metų sukūrėte tvirtą savo muzikos gerbėjų ratą.

Jeigu dalyvaudamas projekte sugebi išsakyti tai, ką nori, tai tokie projektai yra tikrai naudingi. Viskas priklauso nuo to, kaip tai panaudosi. Juos galime palyginti, kad ir su kompiuteriu. Jei, tarkim, žiūrėsime smurtinius filmus, tai šis daiktas bus žalingas, o jei juo naudodamiesi mokysimės, tobulėsime, panaudosime darbiniams tikslams – naudingas. Lygiai taip pat žiūriu ir į masines informavimo priemones. Žinodamas, jog tai pamatys daugelis, televizijos laidoje galiu pasakyti kažką grubaus, kas sunervins žiūrovą arba atvirkščiai – kažką motyvuojančio, kas įkvėps žmones. Kuomet dalyvauji tokiuose projektuose yra privalu turėti „stuburą“ ir nesimėtyti. Manau, kad man tai pavyksta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

 

Yra tekę matyti, kaip jums žeria kritiką, kurios jūs klausotės šaltu veidu. Kas tuomet sukasi jūsų mintyse?

Visokių kritikos strėlių esu sulaukęs. Pavyzdžiui, vadina sektantu, kvaileliu paklaikusiomis akimis. Sako – „nevalgo mėsos, tai todėl ir abejingas viskam“. O iš tiesų aš abejingas nepagrįstiems kaltinimams ir tauškalams. Nuolankiai priimu kritiką iš autoritetingų žmonių. O tokių labai nedaug. Tai ne vien asmenybės iš muzikinio pasaulio. Jie gali būti ir gyvenimo mokytojais, kurie reikiamu momentu pabudina iš sapno.

REKLAMA

Man labai gaila, kad net toks konkursas kaip „Eurovizija“ yra pateikiamas kaip šou. Komisijos vertinimai po pasirodymo neturi jokios reikšmės. Tai yra daroma siekiant paerzinti žiūrovą. Taip klausytojų auditorija ir yra skaidoma – kiekvienas serga už savo favoritą. Prasideda varžybos, o visa tai pagardinami komentarais, paskalomis. Todėl aš stengiuosi likti tam abejingas. Kai kuriuos žmones tai net suerzina, tačiau tai abejingumas tauškalams, o ne tikriems dalykams.

O kas šiuo metu yra jūsų muzikiniai autoritetai?

Žmonės, kurie turi daug patirties. Tie, kurie žino, ką reiškia surinkti didžiules sales ir yra daug sukūrę. Nereikia net vardinti, tokius žmones žino visi. Iš tokios asmenybės ir kritiką visai kitaip priimi. Reikia mokėti kritikuoti taip, kad neužgautum. Jei kritika yra sakoma su meile ir tikslu pagelbėti, tai ji tikrai neužgaus.

REKLAMA

O jus ar yra kada užgavę?

Ne, aš „užsidėjęs stiklainį“ ir man visai tas pats (juokiasi). Yra žmonės „bitės“ sąmonės ir „musės“ sąmonės. Aš stengiuosi būti „bitės“ sąmonės. Tokius žmones traukia prie šviesių, gerų dalykų, jie visuomet priima tai, kas malonu, tikra. O štai muses traukia prie purvo ir... na, patys suprantate ko. Stengiuosi nesusikoncentruoti į neigiamus dalykus, visur ir taip pilna šlamšto.

Ar galite pasakyti, jog šiuo metu esate laimingas?

Laimė yra ramybės sinonimas. O aš šiuo metu esu ramus. Žinoma, nėra žmonių be rūpesčių. Visi mokomės ir tobulėjame. Visiems ta laimė skirtinga – vienam gera vaistinėje spirito nusipirkti, kitam – su draugais gamtoje ilsėtis, keliauti, dar kitam – perskaityti knygą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O kas jums yra laimė?

Laimė man yra paprasti, žemiški dalykai: apkabinti šeimą, eiti anksti miegoti, anksti keltis, pasitikti rytą, pamatyti jūrą, nuvažiuoti pas tėvus, senelius. Laimė man yra net didžiausiam negatyve įžvelgti pliusą. Net blogiausias žmogus, kurio nemėgstame turi gėrio savyje, tik kad mes to neįžvelgiame. Rekomenduoju: jei turite žmogų, kurio nemėgstate – nupirkite jam gerą dovaną. Išeikite iš komforto zonos. Jei esate vyras ir nemėgstate moters  – įteikite jai gėlių ir saldumynų. Saldumynų moterims niekuomet nebus per daug.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų