REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo nario Evaldo Jurkevičiaus nuomone, Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) veikia labiau kaip merų, tarybos narių ir vietos tarnautojų profsąjunga, o ne atstovauja savivaldybių gyventojų interesams.

REKLAMA
REKLAMA

„LSA tapo didžiuliu iš mokesčių mokėtojų išlaikomu biurokratiniu dariniu, kuris su tikrąja savivalda dažnai neturi nieko bendra“, – sako politikas.

REKLAMA

Jis pastebi, kad LSA tikslai ir misija skelbia, kad tai organizacija, realizuojanti savivaldos plėtrą, atstovaujanti bendriesiems visų Lietuvos savivaldybių interesams valstybės valdžios ir valdymo institucijose.

E. Jurkevičiaus teigimu, dirbdamas valstybės valdymo ir savivaldybių komitete jis yra užregistravęs ne vieną vietos savivaldą reglamentuojančių įstatymų pakeitimą. „Visi pasiūlymai kyla kalbantis su žmonėmis ir bandant spręsti jų išsakytas problemas vietos lygmeniu. Tačiau, kaip bebūtų paradoksalu, didžiai daliai tokių pasiūlymų, kurie nėra palankūs vietos politikų ar tarnautojų gerovei, kategoriškai nepritaria ne kas kitas, o Lietuvos savivaldybių asociacija. Asociacijos atstovai mynė kelius Seime, stengdamiesi kuo garsiau išrėkti, kaip nepritaria siūlymui suteikti teisę savivaldybių gyventojams pasirinkti, pagal kokį modelį mokėti už atliekų tvarkymą. Asociacija nepateikė jokių pasiūlymų, tik aršiai kritikavo, remdamasi savivaldybių merų, atliekų perdirbimo centrų, o ne gyventojų nuomone. O juk ši sritis yra vienas didžiausių skaudulių vietos gyventojams“, – sako parlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak politiko, vos tik Seimas pritarė jo projektui, kuris įpareigojo savivaldybių tarybų narius atsiskaityti už kanceliarinėms reikmėms skirtus pinigus, pradėta visų savivaldybių tarybų narių apklausa, ar jie pritaria naujai tvarkai. „Buvo ruošiamasi net kreiptis į Seimą, kad būtų panaikinta tokia nereikalinga prievolė vietos išrinktiesiems. Ir vėl gi kieno interesai buvo pirmoje vietoje?.. Ne išimtis ir priimant įstatymą, įpareigojantį savivaldybes sudaryti visuomenines administracinių ginčų komisijas. Asociacija pasisakė prieš, nors savivaldybės gyventojams, kuriose nebuvo sudarytos tokios komisijos (pavyzdžiui, Klaipėdoje) jų labai trūko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vykdydamas parlamentinę kontrolę ir paprašęs LSA informacijos, kaip vykdoma ši nauja įstatymo redakcija, sulaukiau atsakymo, kad LSA sprendžia savo narių – savivaldybių, bendrąsias problemas, tenkina ir gina savo narių interesus ir niekas nenustato prievolės rinkti ir pateikti man tokią informaciją. Tai taip suprask, LSA neįdomu, veikia savivaldybių visuomeninės ginčų komisijos ar ne, juk čia gyventojų reikalai, ne merų ir ne tarybos narių...“, – sako E. Jurkevičius.

Pasak jo, šiandien jau penktą kartą nepriklausomoje Lietuvoje minime Savivaldos dieną ir būtų nesąžininga teigti, kad LSA nenuveikė nieko gero. „Vis dėlto savivaldybių vadovams norėtųsi palinkėti atsigręžti į žmogų ir panaudoti asociacijos resursus ne kovojant už vietos politikų ir tarnautojų interesus, o tikrajai savivaldai įgyvendinti“, – linki parlamentaras E. Jurkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų