REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar kada nors susimąstėte, kam skirta mažytė kišenėlė jūsų džinsuose? Dabar ji nebeturi jokios konkrečios paskirties, ne taip, kaip XIX amžiuje  – ir žmonės tik dabar atranda, kam ji buvo sukurta.

Ar kada nors susimąstėte, kam skirta mažytė kišenėlė jūsų džinsuose? Dabar ji nebeturi jokios konkrečios paskirties, ne taip, kaip XIX amžiuje  – ir žmonės tik dabar atranda, kam ji buvo sukurta.

REKLAMA

Džinsai yra daugelio žmonių pagrindinis rūbas. Jie būna įvairių formų ir spalvų, tačiau dauguma džinsų turi mažytę kišenėlę, kuri atrodo visai nepraktiška ir tiesiog nereikalinga.

Daugelis galbūt bandė ten įsprausti telefoną ar raktus, bet pasirodo, kad kišenėlės paskirtis kažkada buvo labai konkreti.

XIX a. žmonėms reikėjo mažos, ankštos kišenėlės džinsuose dėl labai specifinio to meto mados atributo – kišeninio laikrodžio, rašo mirror.co.uk.

Vienas socialinio tinklo „Reddit“ vartotojas paklausė, kam skirta daugelio džinsų dešinėje kišenėje esanti papildoma kišenėlė.

REKLAMA
REKLAMA

Atskleidė, kam jos skirtos

Mažytes kišenėles galima atsekti nuo XIX a., kai jos buvo prisiuvamos ant Levi′s džinsinio kombinezono juosmens. Levi′s buvo originalus klasikinių mėlynų džinsinių kelnių pavadinimas ir jų kišenės būdavo per didelės, kad jose būtų galima saugiai laikyti kišeninį laikrodį.

REKLAMA

Mažą kišenėlę 1873 m. gegužę užpatentavo L. Straussas ir J. W. Davisas kaip „kišenių angų tvirtinimo patobulinimą“, o pirmą kartą naujas dizainas buvo panaudotas 1890 m. Lot 501 kombinezonuose ir po to pritaikyta Levi′s 501 džinsams.

„Levi Strauss & Co“ muziejuje eksponuojami džinsiniai kombinezonai su kišenėmis ant juosmens nuo 1879 m. jau turi kišenėlę laikrodžiui dešinėje pusėje po odiniu lopu.

XIX amžiaus kombinezonuose būdavo tik viena kišenė, kuri ir buvo skirta kišeniniams laikrodžiams. Išeiginių kostiumų kelnėse tokios kišenės nebuvo, kadangi jos buvo dėvimos tik su švarku, į kurio kišenę laikrodis puikiai tilpdavo.

REKLAMA
REKLAMA

Šiais laikais žmonės naudojasi išmaniaisiais, o ne kišeniniais laikrodžiais, tad turėti tokią kišenę atrodo beprasmiška, tačiau Antrojo pasaulinio karo metais kišenės buvo naudingos.

 

„Vienas įdomus faktas apie kišenėlę laikrodžiui yra tai, kad per Antrąjį pasaulinį karą taupant metalą buvo atsisakyta dviejų kampinių kniedžių, – pasakojo Tacey Panek, Levi Strauss & Co istorikė. – Kniedės laikrodžiams skirtose kišenėse vėl atsirado tik po karo. Jos buvo kniedijamos abiejuose viršutiniuose kampuose.“

„Kišenė laikrodžiui buvo originalus mūsų mėlynų džinsų elementas, kaip ir kišenių kniedės, sagos, išlenktos galinės kišenės siūlės ir odos lopas, – sakė istorikė. – Siekdama išsaugoti ankstyvojo dizaino vientisumą, Levi Strauss & Co. išsaugojo ir kišenėlę laikrodžiui.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mane visada domino maža džinsų kišenėlė,  – rašė vienas vartotojas. – Nieko į ją nededu, net negaliu įkišti pirštų“.

„Maniau, kad ji skirta žiebtuvėliams“, – rašė kitas, o dar vienas sakė, kad į kišenėlę puikiai telpa ausinukai.

Viena mergina prisipažino ten laikanti lūpų balzamą – jis niekada neiškrenta, tačiau skalbimo mašinoje, deja, pabuvoja labai daug kartų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų