REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia neskirstantis pacientų į skiepytus ir neskiepytus, o ambulatorinis gydymas turėtų būti taikomas visais atvejais, kai tai tik įmanoma.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia neskirstantis pacientų į skiepytus ir neskiepytus, o ambulatorinis gydymas turėtų būti taikomas visais atvejais, kai tai tik įmanoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažėjant COVID-19 pacientams skirtų reanimacijos lovų skaičiui, premjerės Ingridos Šimonytės patarėjos Živilės Gudlevičienės nuomone, ateityje gali tekti priimti sprendimą nepasiskiepijusius asmenis nebeguldyti į ligonines, o skirti jiems gydymą namuose.

REKLAMA

„Iš tiesų tos kalbos, kad negydyti šitų nepasiskiepijusių asmenų, jos nėra irgi tokios, kad tai būtų sprendimo būdas. Sveikatos paslaugas turime suteikti visiems, bet tuomet galbūt riboti hospitalizacijas, kaip mes sakome, taip, jie gali būti gydomi namuose taip nebedidinant lovų ligoninėse kovidiniams pacientams“, – LRT laidai „Savaitė“ sekmadienį sakė Ž. Gudlevičienė.

Visgi A. Dulkys teigė pacientų į pasiskiepijusius ir nepasiskiepijusius neskirstantis.

„Man atrodo, kad čia buvo turėta omenyje, kad reanimacijose turi gulėti tik sunkūs ligoniai ir turint omenyje  lovos skaičių ir bendrus sveikatos apsaugos sistemos pajėgumus. Ne tik pandemijos metu, bet ir apskritai viską, ką įmanoma gydyti ambulatoriškai, ir turi būti gydoma ambulatoriškai. Ir tik tie ligoniai, kuriems reikia, turėtų būti ligoninėse“, – aiškino jis trečiadienį žurnalistams.

REKLAMA
REKLAMA

Per vakar – 2032 atvejai ir 32 mirtys

Praėjusią parą nustatyti 2032 nauji COVID-19 atvejai, mirė 32 žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas. 

10 mirusiųjų nuo COVID-19 buvo vyresni nei 80-ies metų. Po septynis mirusiuosius priklausė 90–99 ir 70–79 metų grupėms, šeši mirę žmonės buvo vyresni nei 60-ies. Po vieną mirusįjį priklausė 40–49 ir 30–39 metų grupėms.

Pilnai paskiepyti buvo keturi iš jų: du vyresni nei 90-ies metų, ir po vieną vyresnį nei 70-ies ir 80-ies metų žmogų.

Iš beveik 6 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 323. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 11,4 tūkst. mirčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ligoninėse – 1830 pacientų

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1830 COVID-19 sergančių žmonių – beveik tiek pat, kiek ir prieš parą, 142 iš jų – reanimacijoje. 

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 149 žmonės – keliomis dešimtimis mažiau nei ankstesnę parą.

71 pacientui ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1688 žmonėms.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkstančio.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų kiek nukrito ir siekia 1385,4 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis pakilo iki 17,5 procento.

REKLAMA

Mažiausiai vieną skiepo dozę gavo 64,8 proc.

Praėjusią parą 76 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 202 žmonės.

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1,8 mln. žmonių, pilnai vakcinuota – 1,6 mln., dar 85,5 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. Ją praėjusią parą gavo 61 žmogus.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 64,8 proc. gyventojų.

Mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – kiek mažiau nei trečdalis. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 67,4 procento.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta per 5,5 mln. vakcinos dozių, skiepyti sunaudota beveik 3,4 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra apie 2,1 mln. dozių.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 414,8 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga 35,3 tūkstančio.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų