REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš pareigų už šiurkštų pažeidimą atleidžiamas Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros vadovas Danas Bakša sako ketinąs skųsti šį sprendimą ir teigia, kad buvo apribotos jo teisės į gynybą.

Iš pareigų už šiurkštų pažeidimą atleidžiamas Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros vadovas Danas Bakša sako ketinąs skųsti šį sprendimą ir teigia, kad buvo apribotos jo teisės į gynybą.

REKLAMA

„(...) Nespėjau dar iki galo susipažinti su tais kaltinimais, kurie nugulė mano atžvilgiu. Bet jau vien atsižvelgiant į tai, kad mano teisė į gynybą buvo apribota, akivaizdu, kad planuoju skųsti tokį sprendimą“, – BNS ketvirtadienį sakė D. Bakša.

Pasak jo, Sveikatos apsaugos ministerija apribojo jo teises į gynybą, kuomet pradėjusi tyrimą laikinai nušalino jį nuo pareigų.

D. Bakša aiškina, jog tokiu būdu negalėjo kalbėtis su atsakingais laboratorijos darbuotojais, prieiti prie dokumentų, reikalingų pagrįsti jo paaiškinimus ir poziciją.

„Mano nušalinimas įtakojo tai, kad aš negalėjau prieiti prie dokumentų. Nušalinus buvo pateiktas reikalavimas paaiškinti situaciją ir aš neturėjau galimybės nei su darbuotojais pakalbėti, kurie turėjo atitinkamas funkcijas, nei prieiti prie dokumentų. Tam kad galėčiau pagrįsti savo poziciją, man reikėjo prieigos, bet tai buvo apribota, ministras mane nušalino(...)“, – kalbėjo D. Bakša.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs laboratorijos vadovas svarstė, jog Sveikatos apsaugos ministerijos tyrimas buvo grindžiamas daugiausia informacija, gauta iš buvusių laboratorijos darbuotojų, tad poveikio jiems jis negalėjęs daryti ir nušalinimui pagrindo nebuvo.

REKLAMA

„Ministerija nurodė man informaciją ir ji sietina su žmonėmis, kurie nebedirba įstaigoje“, – sakė D. Bakša, paklaustas, kaip nustatė, kad tiriami tik buvusių darbuotojų pranešimai. 

Paskutinė D. Bakšos darbo NVSPL vadovo pareigose diena – spalio 15-oji.

Kaltinimus neigia

Atleistasis NVSPL vadovas neigė daugelį anoniminiame darbuotojų skunde minimų kaltinimų dėl mobingo, nepagrįsto lėšų naudojimo, darbo užmokesčių bei priedų skyrimo, didžiulės darbuotojų kaitos ir įdarbinamų D. Bakšai artimų asmenų. 

Skunde nurodoma, kad D. Bakšai praėjusių metų spalį pradėjus vadovauti laboratorijai, per vienerius metus ją paliko apie 40 darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs vadovas nurodė, kad šis skaičius nėra tikslus, kartu teigė tiksliai negalįs įvardinti, kiek darbuotojų per jo vadovavimo laikotarpį paliko laboratoriją ir kiek buvo naujai įdarbintų. Jis patikino, kad darbuotojų kaitos mastas beveik nesiskyrė nuo prieš metus vykusios.

„Negalėčiau pasakyti tikslaus skaičiaus (laboratoriją palikusių darbuotojų – BNS). Buvome gavę šitą klausimą iš ministerijos, galiu tik pasakyti kad skaičius iš esmės buvo gal keturiais procentais didesnis, nei praėjusiais metais“, – sakė D. Bakša. 

Jis BNS taip pat teigė, kad įstaiga nuolatos juto darbuotojų trūkumą, nes dėl pandemijos valdymo jai buvo priskirta naujų papildomų funkcijų, tuo metu laboratorijos etatų skaičius nebuvo didinamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Analitiką priėmė per pandemiją

Tuo tikslu, anot jo, laboratorijoje į naujai įkurtas pareigas priimtas ekonomikos analitikas Kastytis Masalskas.

Anoniminiame ministerijos nagrinėtame darbuotojų skunde nurodoma, kad šiam asmeniui vadovas buvo paskyręs neribotus, pareigybės neatitinkančius įgaliojimus, taip pat ir spręsti klausimus dėl darbuotojų darbo užmokesčių bei priedų. Daugelį pavedimų, kaip nurodoma skunde, K. Masalskas duodavęs žodžiu, vengdavęs pasirašyti ar raštu vizuoti dokumentus.

„Kadangi dėl pandemijos funkcijų daugėjo, etatų nedaugėjo, tai įdarbinome dar vieną ekonomistą analitiką, kurį prijungėme, kad padėtų sutikrint tuos darbus, kuriuos atlikdavo darbuotojai ir kad galėtų sužiūrėti tuos priedus“, – sakė D. Bakša.

REKLAMA

Kai kurie laboratorijos darbuotojai BNS yra nurodę, kad K. Masalskas buvo „faktiškasis įstaigos vadovas“, D. Bakša šių teiginių nekomentavo. Jis patvirtino papildomus įgaliojimus K. Masalskui suteikęs žodžiu.

 „Tokie dalykai (papildomos funkcijos – BNS) specifiškai įsakymais nebuvo įforminami, nes darbuotojas gali atsisakyti. Tai papildomas darbas, kuris gali būti priskirtas tam tikram laikui. (...) Visam forminimui reiktų papildomų žmonių“, – aiškino atleistas NVSPL vadovas. 

K. Masalskas, SAM pradėjus tyrimą, nuo spalio 1 dienos pasiraukė iš laboratorijos.

„Viskas pagal teisės aktus“ 

K. Masalskas bei visi kiti pastaraisiais metais laboratorijoje įsidarbinę darbuotojai buvo priimti be konkurso. Anot D. Bakšos, konkursų pagal teisės aktus nebuvo poreikio skelbti.

REKLAMA

 „Ar viskas vyko pagal teisės aktus? Viskas vyko pagal teisės aktus. Ar vyko konkursai? Konkursai nevyko, todėl, kad jie taikytini tik kelioms pareigybėms, kitoms absoliučiai daugumai nėra taikomi. O toms kelioms pareigybėms buvo įdarbinta terminuotam laikui, ką ir leidžia darbo kodeksas“, – aiškino D. Bakša.

Jis taip pat tikino spėjęs derinti vadovavimą NVSPL ir antrą darbą – patarėjo pareigas Vilniaus respublikinėje psichiatrijos ligoninėje. Skunde nurodoma, esą direktorius retai buvo matomas darbe, dažnai nepasiekiamas dokumentams pasirašyti, dėl to strigdavę kai kurie svarbūs sprendimai laboratorijoje.

„Darbe būdavau kiekvieną dieną, nuo pietų iki vėlyvo vakaro. Absoliuti dauguma darbuotojų žinojo tą dalyką ir žinojo, kad dokumentus pasirašinėjau iki vėlyvo vakaro. Realiai aš dokumentus paisrašinėdavau du kartus per dieną“, – sakė D. Bakša.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministerija atliks auditą

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovą D. Bakšą sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atleido ketvirtadienį dėl šiurkštaus darbo pažeidimo.

Skelbiama, kad tokį sprendimą ministras priėmė, susipažinęs su komisijos, tyrusios D. Bakšos veiklą, išvadomis. Pradėjus šį tyrimą D. Bakša rugsėjo viduryje buvo nušalintas nuo pareigų.

 „Šiurkštus darbo pareigų pažeidimas pasireiškė netinkamu NVSPL vadovo funkcijų vykdymu, o būtent – neteisėtu, neskaidriu valstybės biudžeto lėšų, skirtų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio didinimui karantino metu, panaudojimu, saugios darbo aplinkos laboratorijoje neužtikrinimu, netinkamu žmogiškųjų išteklių valdymu“, – nurodoma pranešime.

Anot ministerijos, dalis darbo pareigų pažeidimų gali būti susijusi su žalos valstybės ir įstaigos biudžetui padarymu, o komisija dėl objektyvių priežasčių tikslaus žalos dydžio negalėjo nustatyti, todėl ministras A. Dulkys pavedė artimiausiu metu atlikti NVSPL veiklos finansinį auditą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų