REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aiškėja, kad su aukščiausiais Rusijos valdžios sluoksniais ir slaptosiomis tarnybomis susiję asmenys gali valdyti Lietuvos politikus ir strategines šalies įmones. Saugumiečiai teigia, kad „Dujotekanos“ prezidentas Rimantas Stonys gali valdyti ir Prezidentūrą, ir Seimą, ir Vyriausybę, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

„Respublika“, remdamasi paviešintais Valstybės saugumo departamento agentų liudijimais, aiškinasi, kas gali valdyti „Dujotekanos“ prezidentą Rimantą Stonį, kurio verslo interesai apraizgė svarbiausias Lietuvos ekonomikos sritis.

REKLAMA

Ketvirtadienio dienraščio numeryje paskelbta Rusijos interesų Lietuvoje įgyvendinimo schema, sudaryta remiantis VSD agentų liudijimais Seimo komitetui.

Schemos viršūnėje – Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, į kurį jam dar būnant premjeru buvo kreiptasi leidimo įkurti „Dujotekaną“ ir suteikti jai dujų kvotą.

Iš jo nuorodos veda į „Gazprom“, su kurio vadovais „Dujotekanos“ vadai palaiko glaudžius ryšius. „Dujotekana“, parduodama „Gazprom“ dujas Lietuvai, gauna didžiulius pelnus.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos slaptosios tarnybos įtariamos prisidėjusios įkuriant „Dujoteką“. Vienas Rusijos saugumietis buvo išsiųstas iš kitos valstybės, o po to ir iš Lietuvos už šnipinėjimą. VSD agentai užfiksavo jo ryšius su „Dujotekanos“ prezidentu R. Stoniu. „Dujotekanos“ viceprezidentas ir akcininkas yra buvęs KGB karininkas Piotras Vojeika.

VSD duomenimis R. Stonys visus savo naujus verslo projektus derina su „Gazprom“ vadovais, iš verslo partnerio, „Rusijos geležinkelių“ vadovo, buvusio KGB generolo majoro V. Jakunino ir kitų žmonių Maskvoje neva gauna užduotis, ką turi atlikti Lietuvoje. Manoma, kad VSD teigimu Lietuvai nuostolingą projektą K2 kuruojantį V. Jakuniną R. Stonio pastangomis prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo Gedimino ordinu. VSD agentai yra linkę manyti, kad „Dujotekana“ yra priedangos organizacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Stonys schemoje tiesiogiai siejamas su Lietuvos politinėmis partijomis, Vyriausybe ir Albinu Januška, o per tai – su įvairiomis ministerijomis ir strateginėmis Lietuvos įmonėmis.

„Respublikoje“ teigiama, kad R. Stonio „Dujotekana“ ir kitos jo kontroliuojamos bendrovės iš savo pelno gausiai remia pagrindines Lietuvos partijas. Ypač daug lėšų skiriama socialliberalams, konservatoriams ir socialdemokratams.

Seimas R. Stonio interesams naudingus sprendimus priiminėjo tuomet, kai jam pirmininkavo socialliberalų lyderis A. Paulauskas. Tuomet Seimas drąsiai mažino mokesčius naftos gavyba užsiimančioms kompanijoms ir priešinosi mėginimams riboti dujų perpardavinėtojų planus.

REKLAMA

R. Stonys spaudė, kad buvusio premjero A. Brazausko vyriausybė „Mažeikių naftą“ parduotų kazachų koncernui „Kazmunaigaz“. Kai tai nepavyko, pagrasinta nuversti A. Brazauską. Netrukus A. Brazausko vyriausybė išties krito, o R. Stonys su A. Januška ėmė aptarinėti, kas galėtų užimti premjero G. Kirkilo vadovaujamo naujojo kabineto strateginius postus.

Buvęs prezidento V. Adamkaus patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, buvęs Užsienio reikalų ministerijos sekretorius, dabar premjero G. Kirkilo patarėjas Albinas Januška palaiko glaudžius ryšius su R. Stoniu, padeda spręsti jo verslo problemas darydamas įtaką aukštiems valdininkams ir Valstybės saugumo departamentui. VSD agentų teigimu A. Januška stovi korumpuotos piramidės viršuje ir turi savo žmonių Prezidentūroje, VSD, Vyriausybėje, Užsienio reikalų ministerijoje ir kitose valdžios struktūrose.

REKLAMA

VSD agentai, tirdami R. Stonio veiklą, labai nustebo sužinoję, kad jis per A. Janušką daro didžiulę įtaką VSD vadovybei ir net išnaudoja savo tikslams VSD agentus ir jų surinktą kompromituojamą informaciją. VSD agentai teigia, kad R. Stonio ir A. Januškos duetas valdė buvusį VSD vadovą M. Laurinkų, dabartinį generalinį direktorių A. Pocių ir jo pavaduotojus D. Dabašinską ir D. Jurgelevičių, rašo „Respublika“.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų