REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidedant lietingajam sezonui klaipėdiečius vėl gali aplankyti nekviesti svečiai - iš kanalizacijų į gatves ir gyvenamuosius namus ims plūsti žiurkės.

REKLAMA
REKLAMA

Taip jau buvo pernai, kai miestiečiai skundėsi šių graužikų antpuoliais.

Studentai - ne vieniši

Klaipėdos universiteto Taikos prospekte esančio bendrabučio gyventojai su žiurkėmis ir tarakonais kovoja nuolat. Bendrabučio administratorius Viačeslavas Konkovas sakė, kad jau penkis metus nesėkmingai bando susidoroti su kenkėjais. Į Taikos prospekto bendrabutį ne kartą buvo kviesta kenkėjų naikinimu užsiimanti firma, tačiau, įnamiai išnaikinami tik laikinai - po kurio laiko jie vėl sugrįžta.

REKLAMA

„Mūsų kova su žiurkėmis - tas pats kas Don Kichoto kova su vėjo malūnais. Bendrabutyje pilna nuodų, tačiau žiurkės protingos, jei viena jų prisirijus numiršta, aplink nuodus gali lakstyti šimtas žiurkių ir jų net nepalies“, - sakė bendrabučio administratorius.

Pokalbininkas pasakojo, jog bendrabutis yra senas ir jam sutvarkyti reikia daug lėšų. V. Konkovo nuomone, vienintelė išeitis atsikratyti kenkėjų - pastatyti naują bendrabutį. Jo statybos darbus Klaipėdos universitetas ketina pradėti 2010 metais.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak V. Konkovo, daugiau kovoti reikia ir su studentais, kurie palieka maisto likučius, šiukšles ir taip padeda kenkėjams daugintis.

„Mes išnaikiname tarakonus, bet kas iš to, studentai jų parsiveža iš namų ir jie vėl užsiveisia. Ir taip kartojasi be galo“, - skundėsi administratorius.

Kalti ir gyventojai

Klaipėdos universiteto bendrabutis - ne vienintelė vieta, kur gyvena žiurkės. Pernai Klaipėdos miesto gyventojai skundėsi, kad graužikai laksto senamiestyje ir lenda į gyvenamuosius namus.

Kenkėjų naikinimu užsiimančios bendrovės „Dezinfa“ Klaipėdos padalinio vadovas Darius Česnavičius teigė, jog šiais metais ypatingų nusiskundimų dėl graužikų ar tarakonų nebuvo. Žmonės daugiausia skundėsi širšėmis. Tačiau D. Česnavičiaus nuomone, graužikų antplūdis gali pasikartoti, jei prasidėtų didelės liūtys - tuomet graužikai iš kanalizacijų išlįstų į gatves ir gyvenamuosius namus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kenkėjų visiškai išnaikinti neįmanoma. Praėjus kažkuriam laikui jie vėl pasirodo. Jei galėtumėme juos taip lengvai išnaikinti, tuomet mes nebeturėtumėme darbo“, - juokėsi D. Česnavičius.

Pastatų ūkio valdymo įmonės „Ąžuolyno valda“, administruojančios namus nuo „Akropolio“ iki Sausio 15-osios gatvės, direktorius Pranas Dobrovolskis sakė, jog šių senos statybos daugiabučių gyventojai dažnai susiduria su žiurkėmis. Daugiausia nusiskundimų - Taikos prospekte, Paryžiaus Komunos ir Kauno gatvėse stovinčiuose daugiabučiuose.

REKLAMA

P. Dobrovolskis pasakojo, jog žiurkės - ne vienintelė problema. Daug nusiskundimų dėl tarakonų ir blusų.

„Žmonės patys kalti, kad jų namuose yra blusų. Gyventojai prie laiptinių šeria katinus, nuo jų blusos ir atsiranda“, - teigė pokalbininkas.

Anot „Ąžuolyno valdos“ direktoriaus, valdos yra sudariusios sutartis su kenkėjus naikinančia įmone, kuri į „Ąžuolyno valdos“ daugiabučius atvyksta kas mėnesį.

„Gyventojai už naikinimą turi mokėti vidutiniškai nuo 20 iki 50 centų. Pernai jie pakėlė skandalą dėl mokesčio, tačiau rudenį, kai prasidėjo žiurkių antplūdis, nusiskundimai baigėsi“, - prisiminė P. Dobrovolskis.

Paulius GRINKEVIČIUS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų