REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

15-mečio Mykolo Davidonio dingimas sukrėtė visą Lietuvą. Nuo vasario 6-osios ieškomo jauno vaikino paieškos detalės apipintos mįslėmis. Deja, bet iki šiol nėra aišku, kaip baigsis ši nerimą kelianti nelaimė.

15-mečio Mykolo Davidonio dingimas sukrėtė visą Lietuvą. Nuo vasario 6-osios ieškomo jauno vaikino paieškos detalės apipintos mįslėmis. Deja, bet iki šiol nėra aišku, kaip baigsis ši nerimą kelianti nelaimė.

REKLAMA

Žinia apie tai, kad į namus negrįžo jaunas vaikinas, sujaudino ne tik jo šeimą, artimuosius, bet ir visą Lietuvą.

Iškart po dingimo ėmė kurtis paieškos grupės, kooperavosi savanoriai, kurie visomis kryptimis kartu su pareigūnais ir savarankiškai ieško dingusio vaikino, o tie, kurie fiziškai neprisijungia prie paieškų, atnaujinimus seka socialiniuose tinkluose.

Ragina įvertinti, kuo galime padėti

Vis dėlto, kaip skaitant naujienas nepakenkti savo psichologinei sveikatai? Apie tai naujienų portalui tv3.lt papasakojo Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Gediminas Navaitis. 

Psichologo teigimu, daugelis daro vieną didelę klaidą: seka kiekvieną detalę. Ir tai, pasak pašnekovo, iš tiesų gali pakenkti kiekvieno iš mūsų savijautai. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kiekviena skaudi nelaimė arba tragedija, įvykstanti bendruomenėje, paliečia kiekvieną iš mūsų. Esame visuomeninės būtybės ir mes tikime, kad kai mums bus blogai, tai aplinkiniai bei visa bendruomenė taip pat mus palaikys.

REKLAMA

Nemažai žmonių suskubo prisidėti – vieni savanoriauja, kiti bando prisidėti kitokiais būdais.

Žmonės reaguoja iš esmės, neproblemiškai. Svarbiausia, šiuo atveju, tinkamai nusibrėžti įsitraukimo ribas. Labai svarbu kiekvienam iš mūsų sau atsakyti į klausimą – kiek aš galiu sau padėti.

Pavyzdžiui, jeigu žmogus gyvena mažame miestelyje arba kaime, niekuo nepadeda, o tik jaudinasi, jam ima dėl to kilti kraujospūdis, žinoma, kad čia jau perlenkta lazda, reikėtų nusiraminti. Tačiau, tikėtina, kad tokių žmonių nėra daug.“

Naudingas gali būti ir pokalbis

Pasak G.Navaičio, neabejotinai, didžioji dauguma žmonių, reaguoja pagal savo galimybes padėti, įvertina situaciją objektyviai.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad tokie įvykiai emocinį reagavimą sukelia kažkuriam laikui, valandai arba kelioms.

Seka, kuri vystosi, tai reakcija į tai, kas nutiko, vėliau tikslingi pokalbiai su aplinkiniais bei artimaisiais, kuriuos reikia informuoti apie įvykusią nelaimę, o vėliau – sprendimai, kuo galima padėti.

Gali būti, kad atsakymai, kaip padėti, nebus rasti, nes nebus tinkamų galimybių, sąlygų, todėl tokiu atveju didžiausia pagalba bus naudingas pokalbis su šalia esančiais, pavyzdžiui, paaugliais, apie grėsmes bei nelaimes.

Deja, bet tarp mūsų yra nemažai žmonių, kurie bet kokia pasitaikančia proga kuria sąmokslo teorijas. Reikėtų nepamiršti, kad tai žmonės daro iš kavilumo arba siekia sąmoningai kenkti visuomenei.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Davė vertingą patarimą

Paprašytas pasidalinti patarimais, kaip atsiriboti nuo informacijos srauto ir padėti sau išlikti ramiam kritinėmis situacijomis, psichologas pataria laikytis informacinės dietos.

„Mums reikia išmokti žinoti, kiek informacijos mums yra reikalinga. Taip pat siūlau paprastą patarimą, kuris pravers kiekvienam iš mūsų. Pamėginkime sau garsiai įsivardinti, ką darome.

Pavyzdžiui, sakykime sau garsiai: „dabar skaitau komentarus“, „dabar einu pakomentuoti“, „dabar paskaitysiu naujienų portalus“, „dabar naršau socialiniuose tinkluose“.

Kai tai įvardinsime sau garsiai, suprasime, kad daug laiko praleidžiame perteklinei informacijai ieškoti, švaistome brangias minutes, o tai tikrai neišeina į naudą, kalbant apie mūsų psichologinę sveikatą.“

REKLAMA

Dingo šeštadienį 

Primename, kad Mykolas Davidonis dingo eidamas namo iš draugo gimtadienio. Aiškėja, kad vaikinas šeštadienį kiek po 16 val. išlipo Vilniaus centre netoli Lukiškių aikštės esančioje Kražių stotelėje ir ėjo palei upę Operos ir baleto teatro link.

Dar toliau, prie Žirmūnų tilto, kaip jau minėta, buvo aptikti vaikino daiktai. Po 18 val. dingęs vaikinas į skambučius neatsiliepė, o apie 21 val. jo telefonas jau buvo išjungtas – tikėtina, kad išsikrovė akumuliatorius.

Antradienį dingusio Mykolo Davidonio mama kreipėsi į gyventojus. Jautriame vaizdo įraše ji prašo visų galinčių padėti pagalbos. Pažymi, kad bet kokia turima informacija apie jos sūnų yra vertinga.

REKLAMA

„Mieli Lietuvos gyventojai, esu Mykolo Davidonio mama. Pradžioje noriu jums visiems labai padėkoti, kad taip aktyviai įsijungiate į mūsų vaiko paiešką. Mes labai mylime savo vaiką. Be galo, be krašto. Mūsų šeimai jis yra pats svarbiausias asmuo, ir Mykolas puikiai tą žino.

Jei kažkas kažką matėte, ar panašų asmenį į Mykolą praeinant, važiuojant transportu ar kažkur, nufotografuokite, atsiųskite informaciją. Tikiuosi, kad mes jį rasime sveiką ir gyvą, Nenuleiskime rankų. Jei galvojate, kad turima informacija apie Mykolą yra verta pinigų, taip pat, prašau, informuokite mus.

Padėkite. Padėkite mums surasti savo vaiką“, – jautriame vaizdo įraše į gyventojus kreipėsi Mykolo mama Ieva Davidonienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų