REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atrodo, kad Lietuva gali pasekti kitų Europos šalių pavyzdžiu ir įvesti privalomą skiepijimą. Visgi privaloma vakcinacija būtų taikoma ne visiems gyventojams, o tik dirbantiems konkrečiose srityse. Ar sulauksime visų gyventojų privalomo skiepijimo nuo koronaviruso? Ar padės apsisaugoti nuo omikron atmainos? Ar visgi naujosios atmainos išplitimas karantiną daro neišvengiamu?

Atrodo, kad Lietuva gali pasekti kitų Europos šalių pavyzdžiu ir įvesti privalomą skiepijimą. Visgi privaloma vakcinacija būtų taikoma ne visiems gyventojams, o tik dirbantiems konkrečiose srityse. Ar sulauksime visų gyventojų privalomo skiepijimo nuo koronaviruso? Ar padės apsisaugoti nuo omikron atmainos? Ar visgi naujosios atmainos išplitimas karantiną daro neišvengiamu?

REKLAMA

Į šiuos klausimus naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ stengsis atsakyti Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė, konservatorė Jurgita Sejonienė.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui pranešus apie ruošiamus teisės aktus dėl privalomo skiepijimo aiškėja, kokiose srityse darbuotojai negalėtų dirbti nepasiskiepiję nuo COVID-19. Visų pirma tai paliestų sveikatos, slaugos ir globos sektoriaus, ugdymo įstaigų darbuotojus, taip pat tuos, kurie dirba viešojo administravimo subjektų veikloje ir profesinėje karo tarnyboje. Jei sprendimui būtų pritarta, tvarka įsigaliotų vasario 14 d.

REKLAMA
REKLAMA

Įregistruotomis Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisomis siekiama numatyti, kad jei Vyriausybė dėl užkrečiamosios ligos yra paskelbusi valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir (ar) karantiną, nurodytose srityse leidžiama dirbti, tik kai jie nuo šios ligos yra pasiskiepiję šiomis vakcinomis ir laikomi įgijusiais imunitetą nutarime nustatyta tvarka.

REKLAMA

Tai nebūtų taikoma tais atvejais, kai privalantys skiepytis darbuotojai negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų, nurodytų sveikatos apsaugos ministro patvirtintame medicininių kontraindikacijų sąraše.

Taip pat – tais atvejais, kai privalantys skiepytis darbuotojai yra persirgę užkrečiamąja liga, kai diagnozė buvo patvirtinta Vyriausybės nutarime nustatyta tvarka ir nuo ligos patvirtinimo praėjo ne daugiau laiko, kaip vėlgi nustatyta nutarimu. 

Sritys, kuriose dirbant skiepytis būtų privaloma

Darbai ir veiklos sritys, kuriose leidžiama dirbti tik darbuotojams, pasiskiepijusiems nuo COVID-19: 

REKLAMA
REKLAMA

1) asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla:

   a) asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla;

   b) valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose;

   c) praktinis (klinikinis) mokymas, atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose;

2) socialinės paslaugos ir veikla:

   a) socialinių paslaugų įstaigose, socialinių paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamos socialinės paslaugos;

   b) valymo, maisto tiekimo ir kitos paslaugos, teikiamos socialinių paslaugų įstaigose;

3) švietimo paslaugos ir veikla:

   a) švietimo įstaigų, laisvojo mokytojo veikla ir kitų švietimo teikėjų švietimo veikla;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

   b) valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos švietimo įstaigose ir kituose švietimo teikėjuose;

   c) vaikų stovyklų veikla;

4) viešojo administravimo subjektų veikla;

5) profesinė karo tarnyba.“

Privalantis skiepytis darbuotojas, atsisakęs pasiskiepyti nuo užkrečiamosios ligos dėl aukščiau nenurodytų priežasčių,  atsižvelgiant į darbo pobūdį, skiriamas dirbti nuotoliniu būdu arba perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą, kurį jam leidžiama dirbti pagal sveikatos būklę. 

Jeigu tokių galimybių nėra, jis nušalinamas nuo darbo, nemokant jam darbo užmokesčio, iki tos dienos, kol jis pasiskiepys ir pagal tvarką bus laikomas įgijęs imunitetą nuo COVID-19, bet ne ilgiau kaip iki Vyriausybės paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino visoje šalies teritorijoje pabaigos.

REKLAMA

Praėjus 3 mėnesiams nuo nušalinimo pradžios darbdavys nutraukia darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėdamas išeitinės išmokos.

Tie, kurie dėl aukščiau numatytų išimčių pasiskiepyti negali, privalo periodiškai tikrintis, ar neserga COVID-19.

Numatoma, kad išlaidas už periodinius sveikatos patikrinimus ir vidutinį darbo užmokestį darbuotojams už sveikatos patikrinimams sugaištą laiką apmoka darbdavys, o už sveikatos patikrinimą prieš pradedant dirbti – darbuotojas, jeigu kituose įstatymuose nenumatyta kitaip. 

Kitais atvejais, kai skiepai nėra privalomi, už periodinį testavimą darbuotojas turi susimokėti pats arba tą padaryti darbdavys, jei šis priima tokį sprendimą.

Tokie pakeitimai įsigaliotų vasario 14 d.

Tik visuotinis skiepijimas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų