REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdžios vyrai gavo įrodymą, kad smulkioms įmonėms tenka didžiausia mokesčių našta ir ji sunkėja. Verslas reikalauja, kad ši analizė nebūtų įkišta į stalčių, rašo „Verslo žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiausia mokesčių našta, pasak Vyriausybės Ekonominės analizės departamento (EAD) atliktos verslo sumokėtų mokesčių analizės, tenka įmonėms, kurių apyvarta – nuo 10.000 Lt iki 100.000 Lt. Jų sumokamų mokesčių dalis per 2005 m. išaugo beveik 7% ir viršija 30%.

REKLAMA

Nedidelės statybos bendrovės nuo apyvartos sumoka daugiau kaip 36%, pramonės ir statybos - beveik 32%, nekilnojamojo turto – daugiau kaip 52% mokesčių.

„Santykinai didelė smulkioms įmonėms tenkanti mokesčių dalis paaiškinama žemu darbo našumu ir tuo, kad pridėtinė vertė kuriama ne kapitalu, kaip stambiose bendrovėse, bet darbo jėga“, - aiškinama analizės išvadose.

Danas Arlauskas, Verslo darbdavių konfederacijos, kurios iniciatyva ir buvo atlikta mokesčių analizė, generalinis direktorius, pageidautų, kad smulkusis verslas būtų skatinamas ne žodžiais, o atskira biudžeto eilute.

REKLAMA
REKLAMA

„Norėtume aiškumo. Pavyzdžiui, Lietuvos radijas ir televizija gauna fiksuotą sumą. Tokia pati padėtis turėtų būti smulkiajam verslui skiriamų pinigų. Galbūt net biudžete šiam tikslui numatyti atskirą eilutę. O jei valdžia įsitikinusi, kad Lietuvos ateitis - logistika, energetika ir kitos stambaus verslo šakos, norėtume, kad tai būtų aiškiai įvardinta“, - pabrėžia D. Arlauskas.

Zigmantas Balčytis, finansų ministras, pažymi, kad mokesčių dalis nuo apyvartos - nėra pagrindinis rodiklis, kuris išryškintų mokesčių dydį, o sudarius šiltnamio sąlygas lietuviškoms smulkioms įmonėms, jos tuoj pat pajustų užsienio bendrovių spaudimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaip mes veržiamės užimti vietą ES rinkoje, lygiai taip pat ES įmonės taikosi į dalį mūsų rinkos“, - atkreipia dėmesį ministras.

„Valdžios kalbas apie smulkiojo ir vidutinio verslo gerinimą Lietuvoje vertinčiau tik kaip ilgai užsitęsusią veidmainystę ir niekaip kitaip. Tokiu tonu ir ketiname paskutinį kartą kreiptis į visas įmanomas institucijas, nes dabartinė tvarka mus jau „užkniso“, - piktinasi Arturas Mackevičius, Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos pirmininkas, rašo „Verslo žinios“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų