REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Viena didžiausių šių laikų sporto legendų 41 metų dviratininkas Lance'as Armstrongas turi būti pamirštas. Daugybė kaltinimų dopingo vartojimu ir platinimu niekais pavertė visą amerikiečio sporto karjerą.

REKLAMA
REKLAMA

JAV Antidopingo agentūra paviešino sukrečiančią 1000 puslapių medžiagą, kaip „US Postal“ aprangą vilkėjęs L. Armstrongas buvo išvystęs profesionaliausią ir sėkmingiausią dopingo vartojimo programą, į kurią įtaukė ir komandos draugus. Legenda tapo nieku.

REKLAMA

Visų iškovotų titulų, tarp kurių ir septyni „Tour de France“ lenktynių laimėjimai, netekęs amerikietis pateko į tamsiausius sporto istorijos puslapius. Dienraštis „Bild“ pateikia didžiausius apgaudinėjimo sporte atvejus.

Lance'as Armstrongas (dviračių sportas)

Vartodamas draudžiamus preparatus amerikietis laimėjo septynis „Tour de France“ lenktynių titulus ir buvo vadinamas vienu sėkmingiausių atletų sporto istorijoje. Dopingo skandalas tai pavertė niekais. Pasaulio dviračių sąjunga (UCI) dėl nuolatinio dopingo vartojimo per visą karjerą anuliavo amerikiečio rezultatus nuo 1998 metų sausio 1 dienos ir diskvalifikavo iki gyvos galvos.

REKLAMA
REKLAMA

Diego Maradona (futbolas)

1986 metų pasaulio čempionato finalo rungtynėse su Anglija argentinietis ranka pelnė įvartį ir sakė, neva tai buvo „Dievo ranka“. 1991 metais jis siučiuptas vartojant kokainą – gavo 14 mėnesių laisvės atėmimo lygtinai bausmę. 1994 metų pasaulio čempionate D. Maradonos šlapimo mėginyje aptikta draudžiamos medžiagos efedrino. FIFA jį diskvalifikavo.

Benas Johnsonas (lengvoji atletika)

1988 metų Seulo olimpinėse žaidynėse 100 m sprintą laimėjęs (9,79 sek.) kanadietis buvo sučiuptas vartojant steroidą stanozololą. Bausmė – dvejų metų diskvalifikacija. 1993 metais Monrealyje vykusiose varžybose antrąkart vartojant dopingą pagautas bėgikas diskvalifikuotas iki gyvos galvos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Marion Jones (lengvoji atletika)

2007 metais amerikietė prisipažino, kad daugelį metų vartojo dopingą. Sprinterei teko atiduoti septynis medalius, tarp jų – penki iš 2000 metų olimpiados. Dėl bendradarbiavimo tiriant dopingo bylą M. Jones buvo nuteista 6 mėnesių laisvės atėmimui.

Johannas Muhleggas (slidinėjimas)

2002 metų Solt Leik Sičio olimpiadoje už Ispaniją startavęs vokietis vartojo kraujo dopingą darbepoetiną. 2003 metais visi trys ten iškovoti aukso medaliai iš jo buvo atimti ir skirta dviejų metų diskvalifikacija.

REKLAMA

Tonya Harding (dailusis čiuožimas)

Prieš 1994 metų JAV čempionatą T. Harding sutuoktinis pasamdė vyrą, kuris užpuolęs medaliniu strypu sužalojo pagrindinės konkurentės Nancy Kerrigan koją. Tai pastaroji turėjo būti pašalinta iš olimpinės komandos. Yla iš maišo išlindo, T. Harding buvo diskvalifikuota iki gyvos galvos.

Luisas Resto (boksas)

1983 metų birželio 16 dieną vykusioje dvikovoje su Billy Collinsu Jaunesniuoju L. Resto sugalvojo smūgį padaryti kietesniu – savo rankas suteipavo su gipsu. Jo varžovas patyrė sunkias aukių traumas. Resto buvo diskvalifikuotas iki gyvos galvos ir tris metus praleido kalėjime.

REKLAMA

Ispanijos rinktinė (krepšinis)

2000 Sidnėjaus parolimpiadoje ispanų krepšininkai laimėjo auksą. Netrukus žurnalistai atskleidė, kad dešimt iš dvylikos žaidėjų neturėjo dvasios negalios. Apdovanojimai iš jų atimti.

Rosie Ruiz (maratonas)

1980 metais Bostone laimėjo ji maratoną ir pasiekė rekordinį laiką – 2 val. 31 min. 56 sek. Varžovams į akis krito tai, kad jos niekas nematė trasoje. Nebuvo jos ir televizijos transliacijos nufilmuotuose kadruose. Diskvalifikacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų