REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Vyriausybės pasitarime Socialinės apsaugos ir darbo, taip pat Finansų ministerija turėtų pristatyti planus, kiek kitais metais bus didinama minimalioji mėnesinė alga (MMA) ir neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD).

Trečiadienį Vyriausybės pasitarime Socialinės apsaugos ir darbo, taip pat Finansų ministerija turėtų pristatyti planus, kiek kitais metais bus didinama minimalioji mėnesinė alga (MMA) ir neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD).

REKLAMA

Nuo šių dydžių priklauso, kiek algos į rankas gaus minimumą uždirbantys Lietuvos gyventojai.

Į rankas didės 16 proc.

Pagal įstatymus, pasitarimo medžiaga turi būti paviešinta. Tačiau nei Vyriausybė, nei ministerijos iki antradienio popietės oficialiai to dar nepadarė.

Ministerijos taip pat neatsakė į tv3.lt klausimus dėl šių dydžių.

Vis dėlto portalo šaltiniai patvirtino, kad jos siūlys MMA kitąmet didinti 110 eurų – nuo dabartinių 730 eurų iki 840 eurų neatskaičius mokesčių ir socialinio draudimo įmokų.

Tuo metu NPD turėtų kilti 85 eurais – nuo dabartinių 540 eurų iki 625 eurų.

Šiuo metu 730 eurų MMA uždirbantis darbuotojas paprastai į rankas gauna beveik 550 eurų (kiek mažiau, jeigu kaupia pensiją II pensijų pakopoje).

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

Jeigu NPD skaičiavimo formulė nepasikeis, o iki 625 eurų bus padidintas tik pats dydis, tuomet, nuskaičius mokesčius, iš 840 eurų MMA į rankas liks 638 eurai.

Taip į rankas mokamas arba neto atlyginimas Lietuvoje padidėtų 88 eurais arba 16 proc.

Naujausiomis Finansų ministerijos prognozėmis, šiemet vidutinė metinė infliacija sudarys 17,8 proc.

Vadovaujantis Darbo kodeksu, MMA gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą. Kvalifikacijos reikalaujantis darbas turi būti apmokamas daugiau.

Profesinės sąjungos ir darbdaviai nesutaria

Su MMA yra glaudžiai susiję ir kai kurių specifinių profesijų atlyginimai. Pvz., nemažai vairuotojų oficialiai uždirba 1,65 MMA, nuo kurių sumokamos socialinio draudimo įmokos ir kiti mokesčiai. Kitą dalį jie gauna kaip dienpinigius, kurie taip pat neapmokestinami, kas mažina vairuotojų socialines garantijas.

REKLAMA
REKLAMA

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu iki 730 eurų per mėnesį uždirba beveik 140 tūkst. šalies gyventojų.

Lietuvos bankas neseniai paskelbė skaičiavimus, kuriais vadovaujantis buvo siūloma MMA kitais metais kelti du kartus (pirmą kartą nuo Naujųjų, antrą – nuo antrojo metų pusmečio): pirmiausia iki beveik 800 eurų, o vėliau – iki 888 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl labiau didinamo MMA paprastai prieštarauja darbdavius vienijančios organizacijos. Didesnės algos reiškia, kad įmonės ir organizacijos turės išleisti daugiau pinigų darbo užmokesčio fondui ir mokesčiams.

Jeigu jų pajamos liks tokios pačios, o dėl MMA padidinimo išlaidos išaugs, jie turės susitaikyti su mažesniu pelnu. Kita išeitis – auginti pajamas didinant parduodamų prekių ir paslaugų kainą arba mažinti išlaidas atleidžiant darbuotojus.

Darbuotojus vienijančios organizacijos pasisako už kuo didesnį MMA didinimą. Ypač šiuo metu, kai kainų augimas Lietuvoje viršija 20 proc.

Paprastai augant minimaliam darbo užmokesčiui didėja ir vidutinis darbo užmokestis, nes matydami keliamą algą kolegoms darbuotojai prašo padidinti užmokestį ir jiems.

kaip visada ,,UBAGYNAS,,buvo ir bus
Na visa ta lyginamoji lentelė, tai apgaulė, MMA pas mus rodoma su darbdavio mokesčiu, taigi tas bruto atrodo gražiau, ryškiai gražiau, tad klausimas, kodėl niekada nerodoma kiek gaunama į rankas, realios pajamos... manau todėl, kad negązdinti.
Kas viską apmokės?
Kas viską apmokės?
Didės MMA, didės VMA, kainos toliau augs. Vėl didės MMA... ira taip pasaka be galo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų