REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Abdo Hizam save vadina amerikiečiu – nepaisant to, jog gimė nedideliame Jemeno kaimelyje, Jungtinėse Amerikos Valstijose apsigyveno dar vaikystėje gavęs pilietybę per savo amerikietišką pasą turėjusį tėvą.

REKLAMA
REKLAMA

Dearborn mieste Mičigano valstijoje jis įsikūrė būdamas vos devynerių metų amžiaus kartu su savo seneliais. A. Hizam atsisakė Jemeno pilietybės, Mičigane baigė vidurinę mokyklą, vėliau – ekonomikos studijas koledže. Kelerius metus dirbo vietiniame restorane, vėliau atidarė savo nuosavą verslą.

REKLAMA

Tačiau praėjusiais metais vyro gyvenimas apvirto aukštyn kojomis. Valstybės departamentas pareiškė, jog šis pilietybę 1990–aisiais gavo per klaidą. Tiesa, klaidą padarė ne jis ar jo tėvai, o biurokratinė šalies sistema. Tačiau, nepaisant to, Valstybės departamentas, patikinęs negalintis ištaisyti klaidos, suspendavo jo amerikietišką pasą. Kitaip tariant, A. Hizam liko be pilietybės – įstrigęs neįtikėtinoje situacijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Niujorke gyvenantis vyras pateikė teismo ieškinį, nukreiptą prieš JAV vyriausybę, kuriame reikalauja grąžinti Amerikos pilietybę ir pasą.

Valdžios atstovai atsisakė pateikti komentarų.

Ieškovo advokatė Nancy Morawetz įsitikinusi – jos klientas tapo silpnai funkcionuojančios imigracijos sistemos biurokratijos auka.

„Tai, kad Valstybės departamentas gali pateikti klausimų tam, kuris pilietybę turi daugiau nei du dešimtmečius, tiesiog gąsdina", – kalbėjo ji.

Tuo metu, kai A. Hizam gimė, jo tėvas, turintis Amerikos pilietybę, dirbo vienoje iš Mičigano automobilių gamyklų. Šio mama gyveno Jemene.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1990–aisiais, kai berniukui buvo devyneri, jo seneliai apsilankė gimtojoje šalyje ir kartu jį išsivežė į Ameriką. Per pastaruosius kelis dešimtmečius vyras Jemene lankėsi kelis kartus, du kartus atnaujino savo amerikietišką pasą.

2002 metais savo gimtojoje šalyje jis susituokė su Jemeno piliete, susilaukė dviejų vaikų. Susitvarkęs savo finansinį gyvenimą, 2009–aisiais jis nusprendė kreiptis dėl žalios kortos savo žmonai ir dviem atžaloms tam, jog jie visi kartu galėtų gyventi Niujorke. Tačiau po kelių savaičių konsulato Jemene pareigūnas pranešė, kad JAV Valstybės departamentas jo byloje aptiko problemą – šio tėvas neatitiko reikalavimų, galinčių suteikti pilietybę prieš du dešimtmečius.

REKLAMA

Remiantis tuometiniais įstatymais, A. Hizam tėvas privalėjo įrodyti šalyje pragyvenęs mažiausiai dešimt metų dar prieš savo vaiko gimimą. Nors vyro tėvas tuo metu buvo pragyvenęs aštuonerius metus ir apie tai vyriausybei nemelavo, Valstybės departamentas dokumentus patvirtino.

Valdžios atsiųstame laiške tvirtinama, kad „pilietybė tiesiog buvo suteikta per klaidą„ ir kad „remiantis įstatymais, jo pasas suspenduojamas“.

Pasak valdžios atstovų, pilietybės suspendavimas – retas atvejis, kuris dažniausiai nutinka paaiškėjus apgavystei. Keli imigracijos advokatai patikino niekada nesusidūrę su atveju, kai pilietybė atimama dėl biurokratinės klaidos, įvykusios prieš kelis dešimtmečius.

REKLAMA

Tuo metu, kai vyriausybė negrasina vyro deportuoti iš šalies, jis negali išvykti į Jemeną aplankyti savo žmonos ir vaikų dėl neaiškaus savo pilietybės statuso. Šiuo metu jis su savo trimis broliais, gimusiais Amerikoje, rūpinasi savo maisto prekių parduotuve.

Parengta pagal NYTimes.com informaciją

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų