• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos vyriausybės šaltiniai naujienų agentūrai AFP pirmadienį pranešė, kad planuojama atleisti šalies Vokietijos kibernetinio saugumo agentūros BSI vadovą Arne Schonbohmą.

Vokietijos vyriausybės šaltiniai naujienų agentūrai AFP pirmadienį pranešė, kad planuojama atleisti šalies Vokietijos kibernetinio saugumo agentūros BSI vadovą Arne Schonbohmą.

REKLAMA

Teigiama, kad buvo gauta pranešimų apie jo ryšius su Rusijos žvalgybos tarnybomis. 

Vokietijos vidaus reikalų ministerija pareiškė, kad „rimtai žiūri į faktus, apie kuriuos buvo pranešta, ir visapusiškai juos tiria“ bei „nagrinėja visas galimybes, kaip elgtis susidariusioje situacijoje“.

2012 metais A. Schonbohmas tapo vienu iš Berlyne įsikūrusios asociacijos, žinomos kaip „Cyber Security Council Germany“ (CSCG), kuri konsultuoja įmones, vyriausybines agentūras ir politikos formuotojus kibernetinio saugumo klausimais, steigėjų.

Ši asociacija dabar yra puolama dėl įtariamų ryšių su Rusijos slaptosiomis tarnybomis.

Remiantis populiarios transliuotojo ZDF satyrinės laidos tyrimu, A. Schonbohmas vis dar palaiko ryšius su asociacija.

REKLAMA
REKLAMA

Dienraštis „Handelsblatt“ pranešė, kad dėl šių kaltinimų vyriausybėje kilo „didelis susierzinimas“.

Planuotas bendras A. Schoenbohmo ir vidaus reikalų ministrės Nancy Faeser (Nensi Fėzer) pasirodymas ataskaitos apie Vokietijos kibernetinį saugumą 2022 metais pristatyme buvo atšauktas, nes ministerija siekia išsiaiškinti kaltinimus.

REKLAMA

CSCG pirmadienį savo interneto svetainėje paskelbtame pareiškime paneigė šiuos kaltinimus ir pavadino juos „absurdiškais“.

Pastaraisiais metais Vokietija ne kartą apkaltino Rusiją bandymais vykdyti kibernetinį šnipinėjimą.

Iki šiol didžiausias incidentas, dėl kurio kaltinami rusų programišiai, buvo 2015 metais įvykdyta kibernetinė ataka, kurios metu buvo paralyžiuotas žemųjų parlamento rūmų – Bundestago – kompiuterių tinklas, o visa institucija kelias dienas buvo atjungta nuo interneto, kol jis buvo taisomas.

Rusija neigia vykdanti tokią veiklą.

Po Maskvos invazijos į Ukrainą įtampa tarp Rusijos ir Vokietijos tik sustiprėjo.

BSI įspėjo, kad įmonėms, asmenims ir ypatingos svarbos infrastruktūrai gresia pavojus nukentėti nuo Rusijos kibernetinių atakų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaltinimai A. Schonbohmui buvo pareikšti Vokietijos policijai tiriant „sabotažo“ aktą šalies geležinkelių infrastruktūrai, o kai kurie pareigūnai po „Nord Stream“ dujotiekio sprogimų pirštu bedė į Rusiją.

Šeštadienį dviejose vietose buvo nutraukti svarbūs ryšių kabeliai, todėl geležinkelio paslaugos šiaurėje buvo sustabdytos trims valandoms ir sukėlė chaosą tūkstančiams keleivių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų