REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Parlamento frakcijų lyderius jungianti Pirmininkų sueiga, atsižvelgusi į oficialių ES vyriausybių siūlymą dar penkeriems metams Europos Komisijos pirmininku paskirti José Manuel Barroso, nutarė nukelti kandidatūros tvirtinimą į rudenį.

REKLAMA
REKLAMA

„Liepos 9 d. Pirmininkų sueiga nutarė, jog Parlamentas nepriims sprendimo dėl Komijos pirmininko liepos mėnesio plenarinės sesijos metu“, – po susitikimo sakė kadenciją baigiantis EP vadovas Hansas - Gertas Pötteringas, tvirtindamas, kad tai greičiausiai įvyks rugsėjį.

REKLAMA

Pasak jo, pakankamai įprasta, kad Tarybos ir Parlamento nuomonės kartais išsiskiria. „Frakcijos turės laiko išklausyti J. M. Barroso, o jis galės pristatyti savo programą“, – pabrėžė EP pirmininkas.

„Dėl balsavimo datos nutarsime kitą savaitę. Turime daugumą, leisiančią šį klausimą įtraukti į rugsėjo sesijos darbotvarkę. Privalome judėti į priekį ir įveikti ekonominę krizę“, – sako Europos liaudies partijos (EPP) pirmininkas Josephas Daulas.

REKLAMA
REKLAMA

„Taryba, norėjusi skubiai užbaigti Komisijos pirmininko skyrimo klausimą, patyrė pralaimėjimą. Rugsėjį pamatysime, ką turi pasakyti Barroso. Tai, ką regėjau pastarosiomis savaitėmis, neteikia didelių vilčių“, – dabartinio EK pirmininko kandidatūra abejoja Socialistų ir demokratų frakcijos lyderis M. Schulzas.

Naujasis Liberalų ir demokratų aljanso vadovas G. Verhofstadtas sako, jog šiai frakcijai svarbiausia ne asmenybė, bet programa, remiantis kuria ir bus priimtas sprendimas balsuoti už arba prieš Barroso. „Mums svarbu, kad jis pakeistų požiūrį į ekonominę ir finansų krizę. Jis turi parengti europinę krizės įveikimo strategiją“, – sako politikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žaliųjų frakcija/Europos laisvasis aljansas taip pat pirma nori diskutuoti dėl ateinančių penkerių metų Komisijos programos, o tik po to apsispręsti dėl kandidatūros. „Taip pat reikalausime, kad dėl naujos Komisijos sudėties būtų balsuojama remiantis Lisabonos sutarties nuostatomis, po airių referendumo“, – pabrėžia R. Harms, abejodama, ar Barroso šiuo metu pajėgus surinkti europarlamentarų balsų daugumą.

Remiantis šiuo metu galiojančia Nicos sutartimi, Komisijos pirmininko kandidatūrai patvirtinti pakaktų paprastos, tuo tarpu įsigaliojus Lisabonos sutarčiai reikėtų absoliučios EP narių balsų daugumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų