REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą atvykstančios vokiečių grupės „De-Phazz“ prodiuseris Pitas Baumgartneris prisipažino nevadinantis savęs kompozitoriumi – kūrėjai tik dalijasi jau sukurtomis idėjomis.

REKLAMA
REKLAMA

– Jau penktąjį kartą koncertuosite Lietuvoje. Kaip įvertintumėte lietuvišką publiką? – „Balsas.lt savaitė“ klausė P. Baumgartnerio.

REKLAMA

– Mums visada malonu atvykti čia. Neskirstome žmonių į tautybes, tačiau lietuviai šilti žmonės, atviri mūsų muzikai. Tad čia visada atvažiuojame su šypsena.

Gaila, tačiau dar nė karto nepavyko susipažinti su šalimi iš arčiau. Dažniausiai matome tik viešbutį ir koncerto vietą, nors teko vaikščioti Vilniaus senamiesčiu – jis nuostabus!

Įkvėpimą suteikia pats gyvenimas

– Turėsime galimybę išgirsti naująjį grupės albumą „LaLa 2.0“. Kuo jis bus kitoks?

– Nuo pastarojo darbo šis radikaliai skirsis. Tai daugiau „dainų albumas“, stengėmės akcentuoti tekstų svarbą. Išgirsite daug naujo skambesio, naujų garsų ir daug svečių.

REKLAMA
REKLAMA

– Kas įkvėpė šiam albumui?

– Kaip ir visada – kasdienės situacijos. Kiekvienos dainos žodžiai – tarsi „polaroidai“, užfiksuojantys smulkiausius potyrius. Kartais visa tai perteikti daina trunka keliolika minučių, kartais – kelias dienas.

Svarbu ne tik pastebėti įkvėpimo šaltinius, daug laiko ir pastangų reikia įdėti kuriant dainą. Labai lengva atskirti, kuriam kūriniui kiek laiko buvo skirta... Tiesą sakant, vengiu kalbėti apie pačią muziką. Kalbos nuobodžios – muzikos reikia klausytis ir sugebėti ją pajausti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo kitų muzikos neatsiribosi

– Sako, visa muzika jau sukurta. Ar kurdamas nepagalvojate, kad tai kažkur jau girdėjote?

– Tikra tiesa. Ir aš taip dažnai pasijaučiu. Naujų garsų, skambesio nesugalvosi, tačiau jų esmė – derinimas, pateikimas, sąryšis su žodžiais. Kad ir mūsų albumas, įrašytas su Frankfurto „BigBand“ orkestru. Pasiūlėme senas dainas, tačiau su orkestru jos suskambo visiškai naujai.

Kartais tam tikros patinkančios dainos motyvus noriu perkelti į „De-Phazz“ stilistiką, tačiau gimsta visiškai naujas kūrinys. Neįmanoma būti visiškai originaliam. Nori to ar ne, atsiriboti nuo kitų kūrybos negali. Neslėpsiu, kolegų kūryba – taip pat vienas įkvėpimo šaltinių.

REKLAMA

Nelaikau savęs kompozitoriumi, greičiau „klijuoju“ skambesį. Pats nežinau, ar kūrinys nėra tik pastarąsias dienas girdėtos muzikos nuotrupos.

– Jūsų muzikoje daug elektronikos garsų. Tai jums priimtiniausias skambesys?

– Ne, esu senos geros muzikos gerbėjas, tačiau klausausi įvairiausių skambesių. Mėgstamos muzikos sąrašas per ilgas, kad būtų galima jį surašyti. Neturiu mėgstamiausio muzikos stiliaus. Galiu vieną dieną atsipalaiduoti klausydamas Wolfgango Amadeus Mozarto, o kitądien klausytis afrikietiškos muzikos garsų.

REKLAMA

Kurdami tiesiog naudojamės šių laikų technologijomis ir stengiamės derinti tai, kas geriausia. Tai ne tik mano muzika – kiekvienas mūsų prisidedame prie kūrybos. „De-Phazz“ – tam tikras muzikinis grupės narių kompromisas.

Nereikia jokių moralų

– „De-Phazz“ muziką labai sunku apibrėžti. Kaip ją įvardytumėte?

– Sunkiai ją apibrėžia ir muzikos parduotuvės, nežinančios, į kurią lentyną sudėti albumus.

Tai tiesiog moderni muzika, skirta vertinantiesiems kokybišką muziką, linksma, su savotiško humoro doze.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Matot, nelabai lengva prilipdyti etiketę. Bet gal jos ir nereikia?

– Jūsų dainas dažnai išgirstame ne pasilinksminimų vietose, o restoranuose...

– Tai muzika, skirta atsipalaiduoti. Ar tai blogai? Nemanau. Klausydamasis muzikos siekiu ja sukurti tam tikrą atmosferą. Tai ir yra muzikos paskirtis. Tačiau kreipiame dėmesį ne tik į skambesį, kiekvienoje dainoje stengiamės paslėpti žinutę.

– Kokią?

– Muzika turi perduoti tam tikrą žinią, sugebėti paveikti žmones, tad skiriame didelį dėmesį tekstams. Gal iš pirmo žvilgsnio dainos gali pasirodyti paviršutinės, be minties, tačiau tai tik pirmas įspūdis. Nesistengiame moralizuoti, bandome savo žinias pateikti patraukliai. Net ir apie nemalonius reiškinius galima kalbėti su tam tikra švelnaus humoro doze.

– Kaip apibūdintumėte savo klausytojus?

– Na, nepažįstame kiekvieno mūsų muzikos gerbėjo. Kurdami negalvojame, kas klausysis muzikos. Patys žmonės atranda sau patinkančią muziką. Vis dėlto manau, kad mūsų gerbėjai – kokybišką muziką vertinantys žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų