REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas pagal jame gyvenančių milijonierių skaičių pirmą kartą aplenkė Šiaurės Ameriką. Tai lėmė Kinijoje ir Japonijoje išaugęs turtingųjų skaičių, teigiama ataskaitoje.

REKLAMA
REKLAMA

Šiame regione 2011 metais suskaičiuota 3,37 mln. turtingų asmenų, Šiaurės Amerikoje tokių buvo 3,35 mln., rodo konsultavimo bendrovės „Capgemini“ ir „RBC Wealth Management“ atliktas tyrimas.

REKLAMA

Europoje turtingų asmenų buvo 3,17 mln. Turtingas asmuo – tai asmuo, kurio laisvos, investicijoms skirtos lėšos yra didesnės nei 1 mln. dolerių, neskaičiuojant pirmojo būsto ir prabangos prekių, tarp kurių – meno dirbiniai.

„Azijos ir Ramiojo vandenyno regione pirmą kartą gyvena daugiau turtingų asmenų nei bet kur kitur pasaulyje“, – teigė RBC kylančių rinkų vadovas Barendas Janssensas.

2010 metais pagal šį rodiklį Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas aplenkė Europą ir atsidūrė antrojoje vietoje. Tačiau smarkiai išaugęs milijonierių skaičius, ypač Japonijoje ir Kinijoje, bei sumažėjęs turtingųjų skaičius Šiaurės Amerikoje, leido regionui iškopti į sąrašo viršų, aiškino B. Janssensas.

REKLAMA
REKLAMA

„Nustatėme, kad Azijos ir Ramiojo vandenyno regione turtingųjų skaičius 2011 metais augo 1,6 proc., dvigubai greičiau nei likusiame pasaulyje. Tą lėmė 4,8 proc. Japonijoje išaugęs turtingųjų skaičius ir 5,2 proc. siekęs augimas Kinijoje“, – kalbėjo jis.

Didžioji dalis milijonierių šiame regione – japonai (54,1 proc.). Antroje vietoje atsidūrė kinai (16,7 proc.), trečioje – australai (5,3 proc.).

Kartu sudėjus šių šalių gyventojai sudarė 76,1 proc. regiono turtingųjų.

Tačiau Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas vis dar atsiliko pagal bendras investicijoms skirtas lėšas. Čia jos siekė 10,7 trilijonų dolerių, Šiaurės Amerikoje – 11,4 trilijonų dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Milijonierių kišenes patuštino ne tik euro zonos krizė, bet ir vidiniai veiksniai – krentančios nekilnojamojo turto kainos bei infliacija, aiškino bendrovės „Capgemini Asia-Pacific“ viceprezidentė Claire Sauvanaud.

Tarptautinio kapitalo nutekėjimas šiame regione taip pat kišo koją turtingiesiems. Praėjusiais metais Kinijos ir Indijos rinkos neteko atitinkamai 1,6 ir 4,9 mlrd. dolerių užsienio investicijų, rodo duomenys.

Tačiau C. Sauvanaud teigia, kad regionas, su stipruolėmis Kinija ir Indija priešakyje, sugebės su problemomis susidoroti.

REKLAMA

„Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonomikų ir eksporto diversifikacija reiškia, kad regiono perspektyvos išlieka labai stiprios“, – pareiškė ji.

„Reikia stebėti Kiniją ir Indiją. Nepaisant joms kylančių iššūkių, jos greičiausiai netolimoje ateityje išliks dviem sparčiausiai augančiomis ekonomikomis“, – pridūrė ekspertė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų