REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalvarijos ligoninėje – nekokios nuotaikos. Didžiausios metų šventės – ant nosies, o čia dirbantis personalas jau du mėnesius nėra gavęs algų. Ligoninėje dirba beveik 70 žmonių.

Kalvarijos ligoninėje – nekokios nuotaikos. Didžiausios metų šventės – ant nosies, o čia dirbantis personalas jau du mėnesius nėra gavęs algų. Ligoninėje dirba beveik 70 žmonių.

REKLAMA

Medikai ir kiti darbuotojai pasimetę – tokios prastos situacijos niekada nėra buvę, tačiau žmonės kantriai laukia – Kalvarijoje, kur nedarbo lygis vienas didžiausių Lietuvoje, turėti darbą yra kone stebuklas.

Ant bankroto ribos

Kalvarijos ligoninė atsidūrė ant bankroto ribos. Įstaiga šiuo metu skolinga ne tik darbuotojams – 70 tūkstančių eurų, bet ir už šildymą, medikamentus, kitas paslaugas. Bendra ligoninės skola – 200 tūkstančių eurų.

Du mėnesius ligoninei vadovaujantis direktorius sako, kad situacija įstaigoje – kritinė. Ligoninė per pastaruosius metus pinigų nebeužsidirba. Net 80 procentų Kalvarijos miesto ir apylinkių gyventojų važiuoja gydytis į kitas ligonines. Kalvarijai arčiausiai – Marijampolė. Atstumas maždaug 20 kilometrų. Maždaug tiek pat iki Lazdijų ligoninės.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kalvarijiečiai savo ligoninėje nesigydo ne dėl to, kad paslaugos prastos, o dėl to, kad paslaugų mažai. Ligoninėje tėra tik du skyriai – slaugos ir vidaus ligų. Pastarąjį įstaiga, Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu, turi dar sumažinti. Nors ir dabar čia tegali gydytis vos 15 žmonių.

REKLAMA

Žmonės negali patikėti - jie pasmerkiami mirčiai?

Sumažinus lovų skaičių dar – gresia ligoninės uždarymas. Tada tektų naikinti ir polikliniką. Kalvarijiečiai negali patikėti: jie pasmerkiami mirčiai. Vidaus ligų skyrius esą yra reikalingas labiau pagyvenusiems žmonėms, kurie dešimtis kilometrų į kitas ligonines – neprivažinės.

Kalvarijos politikai sako tik dabar sužinoję, kad ligoninėje tokia prasta siktuacija. Tad biudžete skubiai teko išekoti pinigų, kad ligoninė nors kiek skolų padengtų.

Situacijoje, kai didžioji dauguma pacientų važiuoja gydytis kitur, ne savo teritorijoje, atsidūrė ir daugiau mažų šalies ligoninių. Pavyzdžiui, Kazlų Rūdoje, beveik 90 procentų vietos gyventojų nesigydo miestelyje stovinčioje ligoninėje. Sveikatos apsaugos ministras yra sakęs, kad uždaryti tokių ligoninių nereikia, tačiau kaip ir iš ko jas išlaikyti – kol kas sprendimo nėra.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže:

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų