Po šešių metų pertraukos į elitinį pasaulio ledo ritulio čempionato divizioną sugrįžusi Vengrijos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę.

Tamperėje (Suomija) ir Rygoje (Latvija) vykstančiame pasaulio čempionate praėjusiais metais su lietuviais IA divizione rungtyniavę vengrai po pratęsimo 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) palaužė Prancūzijos rinktinę.

Pirmieji į priekį išsiveržė prancūzai, kai Charlesas Bertrandas (16:28) pasinaudojo kiekybine persvara. Visgi dar pirmojo kėlinio pabaigoje vengras Bence‘as Stipsiczas (19:39) sugebėjo rezultatą išlyginti.

Antrojo kėlinio viduryje prancūzas Louisas Boudonas (29:31) sugrąžino saviškiams pranašumą, bet jau netrukus Vilmosas Gallo (33:03) vėl lygino rezultatą.

Per pagrindinį laiką daugiau įvarčių pelnyta nebuvo, o pratęsimo pradžioje pergalę vengrams išplėšė vienas jų lyderių Ištvanas Bartalis (61:22).

Vengrai atliko 21 smūgį į vartus, tuo tarpu prancūzai – 28.

Vengrijos ekipai tai buvo pirmieji taškai per tris čempionato rungtynes ir dabar A grupėje be taškų liko vieninteliai vokiečiai.

Iki šiol vengrai per devynias tarpusavio rungtynes įvairiuose turnyruose prancūzus buvo įveikę tik 2010 m. Nuo 2011/12 m. sezono, kai pasaulio čempionatai žaidžiami tokiu formatu, vengrai elite dalyvauja tik antrą kartą ir iškovoja antrą pergalę.

B grupės rungtynėse užtikrintą pergalę iškovojo Šveicarija, kuri 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) sutriuškino Kazachstaną.

Po įvartį šveicarams pelnė Tobiasas Geicceris (4:48), Fabrice‘as Herzogas (27:34), Damienas Riatas (30:59), Nino Niederreiteris (40:44) ir Romainas Loeffelis (49:31).

Šveicarija atliko 36 smūgius į vartus, tuo tarpu Kazachstanas – 13.