REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai kol kas nesugeba sėkmingai išaiškinti, kodėl laikui bėgant ima trauktis visi vyro organai, išskyrus prostatą.

REKLAMA
REKLAMA

Su gerybine prostatos hiperplazija dažniausiai susiduria pagyvenusio amžiaus vyriškiai. Ši liga pasireiškia graikinio riešuto dydžio prostatos liaukos, esančios po šlapimo pūsle, padidėjimu. Liaukos veikla yra itin svarbi vyro vaisingumui, tačiau, net jei ji pašalinama, tai neigiamai nepaveikia seksualinio gyvenimo. Ši liga yra itin paplitusi tarp 60 ir daugiau metų sulaukusių vyrų, o sunkiausia galima jos komplikacija – vėžys.

REKLAMA

Aštuoniasdešimtmečiai turi 80 procentų tikimybę susirgti prostatos vėžiu, tačiau jei palygintume skirtingose pasaulio dalyse gyvenančių vyrų statistiką, pastebėtume, kad ji skiriasi: azijiečiai šia liga suserga nepalyginti rečiau, ji pasitaiko 10 iš 100 000 atvejų, palyginti, pavyzdžiui, su juodaodžiais amerikiečiais.

Dalis pagyvenusių pacientų nuolat susiduria su šlapimo nesulaikymo, padažnėjusio šlapinimosi problemomis – taip nutinka dėl to, kad padidėjus prostatai susiaurėja šlaplės spindis, o sunkiausia ligos stadija pasireiškia tuomet, kai šlapimas beveik negali pratekėti. Gydymui medikai rekomenduoja vaistus, o tais atvejais, kai jų poveikis nėra veiksmingas, ligoniui gali prireikti chirurginio įsikišimo.

REKLAMA
REKLAMA

Mitybos reikšmė

Norėtum išvengti prostatos vėžio? Tuomet nemenką dėmesį turėtum skirti savo maisto racionui, mat riziką susirgti šia liga didina maistas, kurio sudėtyje daug prisotintųjų ir perdirbtųjų riebalų. Maisto produktai, kuriuose gausi antioksidantų (pvz.: pomidorai), Omega-3 sočiųjų riebalų (graikiniai riešutai) ir ląstelienos (žalios daržovės), padeda išvengti vėžio. Be to, medikai pritaria, kad aktyvus seksualinis gyvenimas taip pat yra viena iš profilaktikos rūšių, tačiau perspėja, kad lytiniu būdu plintančios ligos padidina prostatos vėžio tikimybę. Prostatos veiklą gerina ir cinkas, kurio gausu moliūgų sėklose.

Sėslesnį gyvenimo būdą propaguojantiems pacientams medikai pataria periodiškai mankštintis, o 50 ir daugiau metų sulaukę vyriškiai bent kartą per metus turėtų apsilankyti pas urologą, kad jis patikrintų jų prostatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų