REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei esate kaip dauguma vadovų, žinote, kaip darbe neįsivelti į nemalonumus: nepardavinėjate verslo paslapčių, netvirtinate, kad saugos taisyklės yra neprivalomos, nepažeidžiate darbo teisės ir kompanijos politikos, skleisdami kalbas, skatinančias diskriminaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kasdien gali pasitaikyti pareiškimų, kurie pamažu aplinkiniams sukelia nusivylimą ir įtūžį. Neapgalvotos frazės gali tapti priežastimi, kodėl žmonės netrykšta noru jums dirbti, kodėl jus aplenkia paaukštinimai ir kodėl bendradarbiai jus gali vadinti bet kuo - nuo diktatoriaus iki mulkio.

REKLAMA

Forbes.com pateikia keletą formuluočių, kurios supriešina su kolegomis.

Daryk, nes aš taip liepiau

Jei tokia jūsų vadybos mantra, vadinasi, prisidengiate jums suteiktomis galiomis ir nesiekiate pelnyti aplinkinių pagarbos. Kartokite tai dažnai ir vieną dieną darbuotojai atšaus pačią pavojingiausią frazę: „Tiesiog sakykite, ko norite“, o iš tikrųjų ji reikš: „Pasiduodu. Net jei ir turėsiu geresnę idėją, pasiliksiu ją sau“.

REKLAMA
REKLAMA

Kol dirbame savo darbą, man nerūpi, ar žmonės čia vienas kitam patinka

Tokiu šūkiu mūšyje vadovaujasi tie, kurie nekenčia žmogiškosios vadybos pusės ir rūpinasi tik rezultatais. Čia ir atsiranda rizika: komanda nebesusidoros su užduotimis, nes jūs leidote įsigalėti problemoms. Tuomet kartu su jūsų reputacija nukentės ir darbo našumas.

Nieko asmeniško, tai tik verslas

Kvailas ir blogas naujienas žmonės visada priima asmeniškai. Jei esate vadovas, kuris kritikuoja su mačete, kai užtenka skalpelio, ar vartojate formuluotę: „Galvų skaičiaus mažinimas“ vietoje “Darbo vietų mažinimas“, galite suklysti manydamas, kad viskas yra tik verslas. Personalas nepripažins jūsų „ledinių“ frazių ir jomis piktinsis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esame viena didelė šeima

Palaukite, ką? O kodėl taip nepasakius, ypač jei tai tiesa? Todėl, kad tikri žinovai yra jūsų darbuotojai. Kai jie sako, kad jaučiasi kaip šeima, arba bet kokius kitus pagyrimus, tai yra tikra. O kai taip kalba vadovas, gali nuskambėti kaip savanaudiška rinkodara. Cituokite geriausius savo žinovus: „Didžiuojuosi, kai mano žmonės sako, jog tai nuostabi vieta. Mano darbas yra, kad jie ir toliau taip kalbėtų“.

Neleisiu užduoties pasirinkti tam, kuris dėl jos nekovoja

Kiekvienas vadovas nori paskatinti ir apdovanoti iniciatyvius, bet šis teiginys prieštarauja logikai. Darbo aplinkoje yra daugybė skirtingų asmenybių ir kultūrinių skirtumų. Galite nepastebėti intravertų, kurie buvo auginami nuostata, kad ,,pagyrūnai smirdi", o gerai atliktas darbas kalba pats už save. Kartais turite pradėti pokalbį, kuris atvertų duris naujoms galimybėms.

REKLAMA

Esu toks, koks esu, žmonės turi su tuo susitaikyti

Emocinio intelekto ekspertų žodžiais, esate visiškai sąmoningas. Žinote savo silpnybes: smulkmeniškas, neorganizuotas, prastai klausotės aplinkinių ir t.t.). Bet vadyboje esate nevykėlis. Trumpai tariant, jūs sakote, kad personalas yra atsakingas už ydas, kurias spręsti turėtumėte jūs pats.

Socialinė žiniasklaida? Ačiū, ne. Kodėl kažkam turi rūpėti, kas ką suvalgė pusryčiams?

Pasakykite šitaip ir liaudis, kuri supranta šiuolaikinį marketingą ir klientų santykius, vartys akis iš nuostabos. Blogiausia, kad unikalus jūsų trumparegiškumo ir užsispyrimo derinys jiems atrodys kaip progreso sabdis.

Kas, jeigu iš šių žodžių, kuriuos geriau nutylėti, atpažįstate save ir norite pasitaisyti? Kalba iš tiesų reiškia daug.

Galų gale, vienas teiginys, kurį žmonės tikrai norėtų išgirsti iš savo vadovo. Jis nuoširdus, ypatingas ir žymi tikrus pokyčius:

Atsiprašau, jei buvau neteisus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų