Pirmą kartą Pietų Amerikoje vykusį Dakaro ralį itin sėkmingai baigė lietuvių Aurelijaus Petraičio ir Antano Juknevičiaus ekipažas, jie bendroje įskaitoje užėmė 26 vietą.

Latvišku „Oscar“ bagiu lenktyniavusiems Lietuvos atstovams tai buvo aukščiausias laimėjimas per visą šių varžybų istoriją.

Trukdė dulkės

Ketvirtą kartą dykumų maratone su skirtingais šturmanais dalyvavęs A.Petraitis paskutinį, keturioliktąjį, 227 km ilgio greičio ruožą Argentinoje iš Kordobos į Buenos Aires įveikė per 2 val. 13 min. ir finišavo 53-ias.

„Esame be galo patenkinti ir laimingi, - praėjus paskutinei ralio dienai šypsenos neslėpė A.Petraitis. - Šiose lenktynėse bene daugiausia problemų kėlė dulkės. Jų debesyse automobiliai daužėsi ir trankėsi. Buvo išties sunku“.

Paskutinę dieną automobilių varžybose greičiausias buvo ir ralio nugalėtoju tapo Pietų Afrikos atstovas Ginielis De Villiersas, atstovavęs „Volkswagen“ komandai. Paskutiniame greičio ruože užtrukęs 1 val. 35 min. 43 sek. 36-erių lenktynininkas daugiau nei 6 min. padidino pranašumą prieš artimiausią varžovą ir triumfavo iš gimtosios Afrikos į Argentiną bei Čilę perkeltose lenktynėse.

„Važiuodamas paskutinius kilometrus labai jaudinausi. Vis žvilgčiojau, kiek kilometrų dar liko iki finišo. Pirmą kartą patyriau tokį jausmą“, - džiaugėsi G.De Villiersas.

Antrą vietą užėmė jo komandos draugas amerikietis Markas Milleris, o trečia vieta teko „Hummer“ visureigį vairavusiam kitam Jungtinių Amerikos Valstijų atstovui Robby Gordonui.

Variklio gedimas nesustabdė

Motociklų varžybas, nepaisant visų problemų, sėkmingai baigė panevėžietis Mindaugas Slapšys su KTM. Paskutiniame etape jis užėmė 71 vietą, o bendroje įskaitoje liko 99-as.

Dvyliktajame etape sugedo lietuvio KTM variklis, o sportininkas buvo priverstas 300 km smėlio kopomis įveikti pirmu bėgiu. Pasiekus finišą motociklui per naktį buvo pakeistas naujas variklis, ir tai leido varžybose debiutavusiam lietuviui baigti paskutinius du etapus.

„Man pavyko“, - savo interneto svetainėje teištarė pavargęs, tačiau įgyvendinęs svajonę - baigęs Dakaro ralį - M.Slapšys.

Motociklų klasėje rimtesnio pasipriešinimo nesulaukė nugalėtoju tapęs ispanas Marcas Coma taip pat su KTM. Čempiono titulą gynęs ir bendroje įskaitoje antrą vietą užėmęs prancūzas Cyrilas Despresas nuo Ispanijos atstovo atsiliko beveik pusantros valandos.

Sunkvežimių lenktynes laimėjo rusas Firdausas Kabirovas su „KamAZ“. Jis bendroje įskaitoje 3 min. 39 sek. pranoko penkiskart Dakaro ralio čempioną tautietį Vladimirą Čaginą.

Tarp keturračių motociklų vairuotojų nepralenkiamas buvo čekas Josefas Machacekas su „Yamaha“. Artimiausią persekiotoją jis aplenkė net pustrečios valandos.

Dykumų maratone šiemet dalyvavo rekordinis lietuvių skaičius, tačiau trys ekipažai krito pirma laiko. Dėl „Mitsubishi“ visureigio gedimo iš tolesnės kovos pasitraukė Arūnas Lekavičius ir Ramūnas Kručkauskas.  Traumos kelią link galutinio finišo užkirto „Yamaha“ motociklais lenktyniavusiems Šarūnui Paliokui ir Baliui Bardauskui.