REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Nesusitaikęs su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Generalinės asamblėjos sprendimu neleisti Donatai Rimšaitei atstovauti Rusijai Londono olimpinėse žaidynėse, Rusijos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (RŠPF) prezidentas Viačeslavas Aminovas penktadienį patvirtino, kad žada kreiptis į Sporto arbitražo teismą.

REKLAMA
REKLAMA

„Padedant advokatui Francois Carrarai ruošiamas ieškinio pateikimas ir jo tvarka, – specialioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir pati D. Rimšaitė, pranešė V. Aminovas. – Iš pradžių reikia parašyti laišką TOK prezidentui Jacquesui Rogge'ui, o po to pateiksime ieškinį. Svarbiausia, kad viskas vyktų logine teisine tvarka.“

REKLAMA

Tiesa, jis pripažino, kad šansų šioje byloje nėra daug: dėl terminų (leidimas turėjo būti duotas gegužę) veikiausiai Donata į Londoną nevyks: „Tačiau mūsų principinė pozicija yra iki galo kovoti dėl sportininkės interesų. Federacija apmokės visas išlaidas, kurių reikės pateikiant ieškinį Sporto arbitražo teismui.“

Sprendimo keisti pilietybę nesigaili

„2010 metų pabaigoje nemačiau prasmės treniruotis ir varžytis Lietuvoje, todėl ir kalbėjau, kad po Londono olimpiados baigsiu sportinę karjerą ir pradėsiu gyventi paprastą gyvenimą, – spaudos konferencijoje kalbėjo D. Rimšaitė. – Dabar viską mesti ir baigti karjerą man neleidžia sportinis charakteris. Jei nepavyks pasirodyti Londone, ketinu dalyvauti 2016 metų Rio de Žaneiro, o galbūt ir dar kitose olimpinėse žaidynėse.“

REKLAMA
REKLAMA

Penkiakovininkė pabrėžė, kad pilietybę būtų pakeitusi net jei ir žinotų, kad negaus LTOK leidimo dalyvauti 2012 metų olimpiadoje: „Žinoma, esu labai nusivylusi dėl susiklosčiusios situacijos, tačiau būčiau važiavusi į Rusiją, net jei žinočiau, kaip viskas bus. Kai 2010 metų vasarą LTOK vadovams pasakiau, kad noriu išvažiuoti į Rusiją ir ten gyventi, man buvo pasakyta, kad neduos leidimo. Be to jie man grasino sužlugdysiantys mano karjerą“.

Sportininkė pareiškė, kad vyras palaiko jos siekį atstovauti Rusijai, tačiau to nedaro viešai, nes „asmeninis gyvenimas lieka asmeniniu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Rimšaitė: girdėjau daug melo, buvo nesmagu

Komentuodama LTOK Generalinės asamblėjos sprendimą D. Rimšaitė pasakojo, kad iš pradžių jai nesuteikė žodžio ir vertė kartu su mama stovėti už patalpos, kurioje vyko sesija, durų.

„Mane įleido, kai buvo sprendžiamas mano klausimas. Daugelis buvo nusiteikę prieš mane. Girdėjau daug melo. Buvo labai nesmagu. Žurnalistai užsipuolė ne tik mane, bet ir mano mamą, kuri dukart apsiverkė. Ar normalu mamai užduoti klausimą: „Kaip jums ne gėda už tokią dukrą?“ Tai profesionalu?“, – klausė penkiakovininkė.

REKLAMA

Apkaltino LTOK kyšio prašymu

V. Aminovas dar kartą papasakojo apie derybas dėl Rusijos pasą turinčios penkiakovininkės D. Rimšaitės su LTOK ir kaltino pastarosios atstovus kyšio prašymu.

„Buvau asmeniškai susitikęs su LTOK vadovu ir šis pažadėjo pagelbėti, jei mes taip pat padėsime išspręsti tam tikrus klausimus, – svetainė Gazeta.ru perteikia RŠPF vadovo žodžius. – Tuomet jis davė man vizitinę kortelę žmogaus, kuris, kaip jis sakė, padės išspręsti šį klausimą. Susisiekiau su juo. Tas pasakė, kad reikalingas avansas. Iš karto atsakiau, kad daugiau su juo nebendrausiu.“

REKLAMA

Anot jo, šis klausimas per Užsienio reikalų ministeriją perėjo į politinę plotmę. „Čia dėl „nemeilės“ Rusijai, greičiausiai Lietuvos vyriausybės, buvo liepta neleisti D. Rimšaitei atstovauti mūsų šaliai Londono olimpiadoje, – teigė V. Aminovas. – Esu tikras, kad jei Donata būtų išvykusi į Angliją, problemų nebūtų kilę, nes Lietuva yra Europos sąjungos narė.“

RŠPF prezidentas tvirtino, kad jei kalba būtų ėjusi apie oficialius pinigus, federacija būtų sutikusi eiti į derybas. „Kalbėjome, kad esame pasirengę kompensuoti Donatos išvykimą, tačiau mums buvo atsakyta. Man rodos, klausimas į politinę plotmę buvo perkeltas 2011 metų vasarį, kai su mumis atsisakė bendradarbiauti ir atvirai davė suprasti, kad tai vadovybės interesas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oficiali LTOK reakcija: tai – nepadorus puolimas

„Žiniasklaidai ir toliau skelbiant Rusijos šiuolaikinės penkiakovės prezidento V. Aminovo prasimanymus į Rusiją iš Lietuvos išvykusios ir Rusijos pilietybę priėmusios penkiakovininkės D. Rimšaitės klausimu, LTOK pareiškia:

Niekas iš LTOK vadovų apie D.Rimšaitę nesikalbėjo ir jos ateities planų neaptarė nei su Prezidentūros, nei su LR Vyriausybės, nei su Užsienio reikalų ministerijos atstovais. Tokie kaimyninės šalies sporto funkcionieriaus pareiškimai – visiška nesąmonė. Kaip ir kalbos, neva sportininkės klausimas buvo aptariamas su Rusijos sporto vadovais, siekiant rengti olimpinį krepšinio atrankos turnyrą, kuris vyks Venesueloje.

REKLAMA

LTOK niekada neprašė ir negavo jokio atlygio, jokios kompensacijos iš Rusijos už išugdytą penkiakovininkę ir juo labiau už kaimyninei šaliai palankų sprendimą. Pono V. Aminovo užuominos apie svarstytus „finansinius klausimus“ – ne kas kita, kaip nepadorus puolimas, neįstengiant susitaikyti su beveik vienbalsiai priimtu LTOK generalinės asamblėjos sprendimu D. Rimšaitės klausimu.“

TIK FAKTAI

Sausio 27 dieną LTOK Generalinė asamblėja buvusiai mūsų šalies šiuolaikinės penkiakovės atstovei D. Rimšaitei neleido Londono olimpinėse žaidynėse atstovauti Rusijai.

REKLAMA

Pagal Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) priimtų pagrindinių principų, taisyklių ir jų oficialių išaiškinimų bendrą kodeksą - Olimpinę chartiją - olimpinėse žaidynėse atstovauti kitai valstybei galima tik praėjus ne mažiau trejiems metams po paskutinio starto savo buvusios šalies rinktinėje. Sutikus šalių olimpiniams komitetams ir Tarptautinei federacijai, Tarptautinio olimpinio komiteto Vykdomasis komitetas gali šį terminą sutrumpinti arba visai panaikinti.

24-erių metų D. Rimšaitė į Rusiją išvyko 2010 metų gruodį. Sportininkė tarptautinėse varžybose Rusijos rinktinės marškinėlius vilki nuo praėjusių metų balandžio. D. Rimšaitė kol kas dar nėra iškovojusi kelialapio į Londono olimpines žaidynes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvusi Lietuvos atletė 2008 ir 2009 metais iškovojo pasaulio taurę, 2010 metų pasaulio čempionate pelnė sidabrą, o Europos pirmenybėse - bronzą. Pekino olimpinėse žaidynėse Donata užėmė 13-ąją vietą.

TAIP PAT SKAITYKITE:

LTOK: Rusijos atstovų pareiškimai dėl D. Rimšaitės – absoliutus melas

Rusai įtūžę: mainais už D. Rimšaitę atsisakėme olimpinės krepšinio atrankos

LTOK prezidentas: D. Rimšaitės „pabėgimo“ istorijoje padėtas taškas

LTOK Generalinė asamblėja užtrenkė D. Rimšaitei duris į olimpiadą

D. Rimšaitė: niekada neatsisakiau Lietuvos pilietybės ir neskelbiu, kad esu rusė

D. Rimšaitė dalyvavo gražiausių sportininkių rinkimuose

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų