• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė remia Lietuvos Sąjūdžio iniciatyvą ketina rengti referendumą dėl tarėjų instituto įteisinimo teismuose.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienio rytą „Žinių radijuje“ kalbėdama vyriausioji Prezidentės patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė sakė, kad apie tarėjų, kaip visuomenės teisėjų institutą, buvo kalbama ne kartą. Deja, iki šiol konkrečių sprendimų nėra, natūralu, kad visuomenės organizacijos kelia šį klausimą.

REKLAMA

„Prezidentė savo poziciją šiuo klausimu jau pernai išsakė labai konkrečiai ir aiškiai, todėl jinai, be abejo, remia bet kokius viešus pasisakymus dėl tarėjų instituto įvedimo ir, būtent todėl Seimas paprašė Vyriausybės išvados ir ėmėsi svarstyti jau prieš kelerius metus parengtas Konstitucijos pataisas, kad klausimas pajudėtų iš mirties taško“, - klausiama, kaip šalies vadovė vertina Lietuvos Sąjūdžio ketinimą rengti referendumą dėl tarėjų instituto įteisinimo teismuose, dėstė Prezidentės atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

S. Cirtautienė pridūrė, kad D. Grybauskaitė iš Teisingumo ministerijos laukia konkrečių sprendimų ir modelio, kaip tai būtų galima įgyvendinti. Tikimasi, kad jau Seimo rudens sesijoje Prezidentė arba Vyriausybė teiks teismų įstatymo pataisas dėl tarėjų instituto įvedimo.

ELTA primena, kad šeštadienį vykusiame Lietuvos Sąjūdžio suvažiavime sąjūdiečiai pasisakė už ketinimą rengti referendumą dėl tarėjų instituto įteisinimo teismuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusios kadencijos Seimas po pateikimo yra pritaręs Konstitucijos pataisai dėl tarėjų instituto įvedimo, tačiau ji dar nepriimta.

Prezidentė D. Grybauskaitė anksčiau yra pareiškusi, jog pritartų, kad teismuose nagrinėjant kai kurias bylas būtų tarėjai.

Palankiai tarėjų atsiradimą teismuose vertina ir Premjeras Andrius Kubilius.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius taip pat mano, kad kai kuriose bylose tarėjų dalyvavimas būtų tikslingas. Pasak jo, nors kai kurie teisininkai yra teigę, kad nelabai mato, kaip būtų galimą įteisinti prisiekusiųjų ar tarėjų dalyvavimą teismų sistemoje, vis dėlto kai kuriais atvejais tarėjų dalyvavimas būtų prasmingas.

Apklausų duomenimis, teismų sistema Lietuvoje nepasitiki apie 65-70 proc. piliečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų