REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karolina Drigotaitė, LRT.lt

„Konkursas unikalus – dainos skambės tik gyvai“, – pristatydami projektą „Lietuvos balsai. Chorų „Eurovizija“ kalbėjo vakaro vedėjai Beata Tiškevič-Hasanova ir Andrius Rožickas. Šeštadienį LRT studijoje septyni chorai pradėjo kovą dėl teisės atstovauti Lietuvai Vienoje vyksiančiame konkurse.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet vėlyvą pavasarį Europa grožėsis ne tik kasmet vykstančiu „Eurovizijos“ dainų konkursu, bet ir taps pirmąkart rengiamo grandiozinio chorų šou liudininke.

REKLAMA

Įrodyti, kad yra verti garbės atstovauti mūsų šaliai, bando septyni gerai žinomi Lietuvos chorai: jaunimo choras „Kivi“ (vad. Danguolė Aukselienė), merginų choras „Liepaitės“ (vad. Jolita Vaitkevičienė), Vilniaus universiteto jungtinis choras (vad. Rasa Gelgotienė), choras „Ave vita“ (vad. Kastytis Barisas), „Jaunystė“ (vad. Danguolė Beinarytė), „Jazz Island“ (vad. Artūras ir Jurga Novikai), „Viva“ (vad. Vilija Mažintaitė).

REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienį konkursas prasidėjo susipažinimo vakaru. Pirmosios laidos metu dar nekris nė vienas choras. Tačiau vėliau atlikėjų lemtis – komisijos rankose, žiūrovai galės balsuoti tik finale.

Vakaro komisiją sudarė ir pasirodymus vertino etnomuzikologė ir laidų vedėja Zita Kelmickaitė, dirigentai Vytautas Miškinis, Vytautas Lukočius ir Laurynas Vakaris Lopas.

„Jaunystės“ choras atliko Ramūno Difarto dainą „Mes laimingi“. Scenoje pasirodė ne tik žaliai baltai pasipuošę dainininkai, bet ir vadovės D. Beinarytės augintinis – šuo Bosas. Tai gerokai pralinksmino susirinkusius studijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prieš mus stovi pats geriausias Lietuvos choras“, – komplimentų negailėjo L. V. Lopas. Z. Kelmickaitė pripažino, kad nuo pasirodymo grožio jai tryško ašaros.

Džiazo mokyklos choras „Jazz Island“ nustebino pasirinkęs styginiams instrumentams skirtą Wolfgango Amadeus Mozarto kūrinį „Eine kleine nachtmusic“.

„Nežinojau, kad W. A. Mozartas rašė tokią gražią muziką chorams“, – girdamas choristų interpretaciją, kalbėjo V. Miškinis.

Vilniaus universiteto jungtinis choras atliko maestro Vytauto Kernagio kūrinį „Baltas paukštis“. Tiesa, Deivydo Zvonkaus aranžuotė nesužavėjo komisijos – jiems pasirodė, jog kūrinys neteko savo „gylio“.

REKLAMA

„Nežinau, ar šį kūrinį reikėjo taip supopsinti“, – svarstė V. Miškinis.

„Aranžuotė mane sutrikdė ir neįtikino“, – jam antrino Z. Kelmickaitė.

Merginų choras „Viva“ pasirodymui pasirinko Kirko Franklino dainą „My desire“. Komisija kritikos negailėjo ir kūrinio pasirinkimui, ir merginų sceniniam įvaizdžiui. Z. Kelmickaitei užkliuvo suvelti chorisčių plaukai.

„Man buvo labai įdomu ir gera klausytis“, – merginas gynė V. Miškinis.

„Ave vitos“ choras atliko Gintauto Abariaus kūrinį „Širdžių kalba“.

„Nesuprantu, kodėl žmonės bijo akademinio choro? Padainavote kaip tikras, rimtas choras“, – džiaugėsi Z. Kelmickaitė.

REKLAMA

„Liepaičių“ choras nustebino įdomiausiu vakaro pasirodymu. Ant kelių klūpėdamos basos merginos atliko Vidmanto Bartulio kūrinį „Ugnis“ iš ciklo „Keturios stichijos“. Komisijos nariai buvo sužavėti.

„Čia taip puikiai pataikyta su scenografija ir akompanimentu, pirmą kartą išgirdome tai, kas yra choro santrauka“, – vardino V. Miškinis.

„Buvote tikros burtininkės, tikros ugnies sergėtojos, viskas buvo taip įtikinama“, – emocijų neslėpė Z. Kelmickaitė.

Tuo metu paskutinis pasirodęs „Kivi“ choras sulaukė bene daugiausiai komisijos kritikos. Scotto Joplino „SH-Boom“ kūrinį atlikę choristai, anot V. Miškinio, tikrai gali ir geriau.

Tačiau komisijos narys L. V. Lopas rado kuo pasidžiaugti: „Jeigu vyrai dainuoja – chorai Lietuvoje nežus“, – kalbėjo jis.

Šią laidą LRT televizijos žiūrovai galės matyti jau sausio 19 dieną 18.30 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų