REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Renovacijai, kurią nekilnojamojo turto sektorius laiko gelbėjimosi valtele, žadama skirti milijardus, tačiau ir verslininkai, ir valdžios atstovai sutaria, kad pirmiausia reikia sukurti naują projektų finansavimo modelį. Vis garsiau užsimenama ir apie tai, kad modernizuoti reikėtų kvartalus, o ne pavienius namus, rašo dienraštis „Verslo žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusį penktadienį buvo pristatytas verslo ir ekonomikos gaivinimo planas, kuriame būstų ir viešųjų pastatų renovavimui ketinama skirti apie 2,3 mlrd. Lt – 1,8 mlrd. norima pritraukti iš Europos investicijų banko ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų, o apie 0,5 mlrd. Lt – iš Lietuvos komercinių bankų.

REKLAMA

Jūratė Juozaitienė, Aplinkos ministerijos sekretorė ir Vyriausybės sudarytos darbo grupės daugiabučių renovavimo klausimams spręsti narė, mini, kad dabar diskutuojama dėl finansavimo modelio. „Jei gausime kreditą, tai dar nereiškia, kad renovacija pajudės. Jeigu neturėsime parengtų tipinių projektų, o bus tik pavieniai renovuotini namai, tai pinigų neįsisavinsime“, – kalba ji.

Ir valdžios atstovai, ir verslininkai kalba apie tai, kad dabartinis projektų finansavimo modelis, kai pusę renovacijos sumos dengia patys gyventojai, o kita pusė finansuojama iš biudžeto, nėra pats geriausias. Tai, jog valstybė nepajėgi dengti pusę renovacijai reikalingos sumos, jau parodė ir pernykštis pavyzdys, kai buvo sustabdytas investicinių projektų rengimas, nes norinčiųjų atnaujinti namus eilė nusidriekė ilgesnė negu buvo paramos lėšų. Ir šiuo metu nauji investiciniai renovacijos projektai yra nepriimami, nes yra apie 130 jau parengtų, kuriems trūksta apie 100 mln. Lt paramos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų